16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ciężkie jest życie turysty w Naszych Borach, czyli… infokiosk nie dla spóźnialskich

2 min read

Podobno ma służyć turystom w odnalezieniu najważniejszych informacji. Konia z rzędem temu z gości odwiedzających Tucholę, którzy odnajdą urządzenie kupione za spore pieniądze – infokiosk

Jakiś czas temu na terenie przylegającym do lokalnego muzeum  ustawiono ciekawe urządzenie . Dość przewrotnie nazwano magiczne pudło – infokioskiem, choć ze względu na charakter pracy urządzenia trafniejszą byłaby – informator. Urządzenie jakoś działa i jest przydatne, choć dostęp do niego jest ograniczony. Maszyna pracuje w ściśle określonych godzinach: od 8:00 do 16 -stej, czyli w czasie, kiedy funkcjonuje muzeum. Pytanie, czy jest potrzebne w tym miejscu, skoro tuż obok funkcjonuje informacja turystyczna?  Oczywiście nie, to dublowanie tej samej funkcji, proponuję kogoś zwolnić.

Dlaczego urządzenie stoi właśnie na terenie pomiędzy muzeum, a siedzibą Tucholskiego Parku Krajobrazowego, a nie np. na dworcu, co wydaje się całkowicie uzasadnione? Oczywiście i na to pytanie znajdzie się odpowiedź, ale kogo ona interesuje, skoro ergonomia ma niewiele wspólnego z ekonomią, przynajmniej w tucholskim wydaniu?

Skoro maszyna działa wyłącznie w ciągu dnia, co dzieje się z nią w nocy? Nic takiego, ktoś wyciąga wtyczkę z kontaktu i zamyka gospodarstwo na kłódkę, bo jeszcze kto ukradnie albo rozbije kamieniem, może nawet tym który stoi obok. Spóźnieni turyści sami sobie są winni, niech czekają pod brama do rana… za karę!

Pół biedy, jeżeli goście  pochodzą z Polski, poradzą sobie, a ci zza naszych granic?  Mogą liczyć wyłącznie na GPS, mapę, informacje tubylców i ich brak znajomości języka, lub łaskę boską, o ile w coś wierzą.

Marna zachęta do odwiedzin miasta, podobnie jak brak elastyczności związanej z zastosowaniem informacji w najpopularniejszych językach obcych, choć radni powiatowi próbowali to zmienić. I co? I… kicha.

***********************

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook