29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Co, gdzie, kiedy? Śliwice!

3 min read

Śliwice bardzo rzadko goszczą na łamach TOKiS-a, jednak warto tam zaglądać, to jedyna gmina, która poradziła sobie z transformacjami i doprowadziła do sytuacji niespotykanej – tam nie ma bezrobocia! Jak się okazuje, to nie wszystko!

Pomijając półświatek przestępczy, który mamy i u nas, można się cieszyć z tego, że tamtejszy samorząd tak sprawnie działa pospołu z mieszkańcami. Jeżeli można mówić wyświechtanymi sloganami, to właśnie tam zachodzi: „dobra zmiana”.

Przyjrzyjmy się tej gminie bliżej.

Przebudowa drogi w Okoninach Nadjeziornych

Trwają prace budowy odcinka drogi gminnej Okoniny Nadjeziorne – Główka nr 010222C o długości 1,032km. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Zakres rzeczowy obejmuje:

-skrzyżowanie z dr.powiat. 1016C i gminną 010209C DSC_1553

-zjazdy

-pobocza

-przystanek z peronem

-chodnik

-rowy odwadniające

-wyspa kanalizująca ruch

-przejście dla pieszych z azylem

Koszt inwestycji wyniesie 909.730,69 zł. 50% gmina pozyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozbudowy Dróg Gminnych i Powiatowych na lata 2016-2019 w kwocie 454.865 zł oraz z Powiatu Tucholskiego w kwocie 231.981,51 zł. Termin wykonania do 15 czerwca 2016 r.

 

Najbardziej hecną sprawą ostatnich miesięcy jest wsparcie Powiatu Tucholskiego przez Gminy Śliwice. Wydawałoby się, że mamy do czynienia z dwoma światami, zwłaszcza po perturbacjach z poprzednich lat, a tutaj taka niespodzianka!

Samorząd gminny wyciągnie ze swojej kasy pieniądze, będzie to tzw. wkład własny powiatu, potrzebny przy realizacji schetynówki. Nie, to nie jest przejęzyczenie, Śliwice płącą, a w papierach będzie to wkład własny powiatu przeznaczony na drugi etap przebudowy drogi Śliwice – Lińsk. Gmina Śliwice wysupła na ten cel ponad 650 tys. zł, będzie to połowa kosztów – reszta pochodzić będzie od marszałka województwa, zakładając oczywiście, że będzie miał dobry humor (sarkazm autora).

Takie cuda, tylko u nas.

Śliwice to również rozrywka na przyzwoitym poziomie, choć nie tylko.

Gmina dba o zdrowie swoich mieszkańców i stąd ciekawa propozycja. Krok po kroku w stronę zdrowego stylu życia… Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach zaprasza na kolejne warsztaty z panią Stanisławą Iwicką.
Tematem spotkania będą pasty z nasion i warzyw. Warsztaty odbędą się we wtorek 19 kwietnia 2016 r. o godz. 17:30 do sali GOK. Koszt: to tylko symboliczne 5 zł od osoby. Polecamy.

***

Ta impreza wdarła się szturmem do kalendarza gminy. W ubiegłym roku towarzyszyliśmy organizatorom z kamerą, a w tym roku ponownie odbędzie się: Pokaz nietypowych pojazdów . Gmina reklamuje imprezę w ten sposób:

Nie masz żadnych planów na majówkę? Masz ciekawy pojazd którym chciałbyś pochwalić się przed Pokaz nietypowych pojazdów2016rodziną i znajomymi? Serdecznie zapraszamy na pokaz nietypowych pojazdów oraz IV Konkurs o „Złotą Felgę”. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.goksliwice.pl

***

Ponownie coś dla ciała, choć nie tylko: Zumboteka2016.04.23 zumba plakat 

ZUMBA jest globalną marką stylu życia, która łączy fitness, rozrywkę, taniec i energiczną muzykę przy której spalamy 700 kcal w ciągu 1 zajęć. Zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Prosta kombinacja kroków oraz unikalna formuła Zumby sprawia, że bawisz się już od pierwszych zajęć. Serdeczenie zapraszamy na zajęcia już w najbliższą sobotę 23 kwietnia. Bilet 15 zł starujemy o godz. 20:00

Trudno powstrzymać od stwierdzenia: brawo Śliwice, tak trzymać!

________________________

(red.)

Mat. http://www.sliwice.pl/

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook