27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Co, gdzie, kiedy? Zaplanowane inwestycje w GMINIE Tuchola

2 min read

Bardzo pilnie przyglądamy się inwestycjom w naszej gminie. O części z nich już pisaliśmy, prezentowaliśmy materiały filmowe i fotograficzne, resztę sprawdzamy.

  • Wyznaczono przebieg dalszej części promenady nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. W odniesieniu do przebiegu promenady drewnianej na terenie działki jeziora konieczne będzie uzyskanie decyzji wodno – prawnej i decyzji o lokalizacji celu publicznego. W pozostałym zakresie dokumentacja zostanie złożona do Starostwa Powiatowego w Tucholi o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
  • Zgodnie z przeprowadzonymi rozmowami z firmą KWK rozbudowującą przedszkole nr 1 w Tucholi do Urzędu Miejskiego w Tucholi wpłynęło pismo dotyczące przedłużenia prac do 17 lutego 2017 roku.
  • Po przeglądzie inwestycji na ulicach Chojnickiej i Krzywej uzgodniono z Powiatowym Ośrodkiem Geodezyjno – Kartograficznym obniżenie kamienia osnowy geodezyjnej w ciągu chodnika.
  • Odbyła się wizja lokalna punktu widokowego w okolicy Wysokiej Wsi. Z wysięgnika straży pożarnej stwierdzono, że punkt nie spełnia wymaganych oczekiwań (widok częściowo zasłonięty przez las) w związku z powyższym odstępuje się od możliwości ustawienia wieży w tym miejscu.
  • Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na wykonanie 30 okien do budynku Urzędu Miejskiego w Tucholi. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AGAD z Torunia za kwotę 86 929,68 zł. Termin wykonania i montażu okien wyznaczono do 3 lutego 2017 roku.
  • 1 grudnia nastąpił podobno odbiór pierwszego etapu budowy drogi w miejscowości Mały Mędromierz. Materiał na budowę zakupiony został z funduszy sołeckich.

______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook