21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

COMPAS – rusza kujawsko-pomorski chatbot na czas pandemii

3 min read

Przy całej niechęci wobec praktyk sfer rządzonych w sprawie pandemii, czujemy się zobowiązani podać do publicznej wiadomości materiał, który przesłany został do nas dzisiaj wprost z UM w Toruniu.

Toruń, 26.08.2020

Kujawsko-pomorski COMPAS na czas pandemii

Gdzie szukać wiarygodnych informacji o epidemii Covid-19? Jak radzić sobie w trudnych momentach? Po jakie programy pomocowe sięgnąć, aby wesprzeć swoją firmę? Te pytania zadaje sobie obecnie wiele osób. W województwie kujawsko-pomorskim z odsieczą przychodzi COMPAS – Covidowy Omnibus i Mapa Pomocowych Akcji Specjalnych. To nowoczesny chatbot w aplikacji Messenger, który ma ułatwić życie mieszkańcom regionu.

COMPAS został zaprojektowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przez Instytut B61. Narzędzie jest ogólnodostępne i całkowicie darmowe. Użytkownicy znajdą w nim bieżące dane na temat sytuacji epidemiologicznej, zalecenia resortu zdrowia, wydarzenia kulturalne, a także informacje na temat programów wsparcia dla firm. Aby skorzystać z chatbota, wystarczy wejść na profil facebookowy  “Kujawsko-Pomorskie” i wysłać wiadomość, która zainicjuje konwersację z chatbotem.

Chatbot składa się z trzech części. Pierwsza jest skierowana do przedsiębiorców z regionu – można tam znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o lokalnych i ogólnopolskich programach pomocowych i instytucjach oferujących wsparcie. Drugi moduł poświęcony jest kulturze, pasjom i podróżom: to kopalnia wiedzy o aktualnych wydarzeniach, atrakcjach czy uzdrowiskach. Znajdziemy tam również ciekawe projekty artystów z Kujaw i Pomorza oraz zaproszenia do najpiękniejszych zakątków województwa.

Trzecia część jest poświęcona kwestiom zdrowotnym: zarówno aktualnym przepisom i sposobom chronienia się przed koronawirusem, jak i wsparciu psychologicznemu.  Nie zabraknie porad ekspertów i wskazówek na temat radzenia sobie ze stresem związanym z obecną sytuacją.

Jan Świerkowski ze start-upu akademickiego B61 – spin-offu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – zwraca uwagę, że jest to pierwszy taki projekt w Polsce. „Przez pandemię wszyscy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości i nie wiemy co nas czeka. Musimy szukać nowych rozwiązań, radzić sobie z gąszczem przepisów i stresem. Płyniemy w nieznane, dlatego każdemu może się przydać dobre narzędzie do nawigacji. Właśnie takim narzędziem jest kujawsko-pomorski COMPAS” – dodaje Świerkowski.

Twórcy zaznaczają, że zależało im na stworzeniu żywej, responsywnej aplikacji, z której mieszkańcy będą aktywnie korzystać. W COMPASie będą się więc pojawiać konkursy, quizy, jogowe wyzwanie dla każdego i artystyczne projekty. Chatbot to także miejsce, gdzie premierę będzie miał między innymi intrygujący audiobook z opowiadaniem Marcela Woźniaka – związanego z Toruniem autora powieści kryminalnych i biografii Leopolda Tyrmanda. Jest to pierwszy polski botbook, czyli historia stworzona specjalnie na potrzeby chatbota.

Chatbot powstał w ramach marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarczej. Program jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Więcej informacji:

Edyta Macieja-Morzuch

Dyrektor Departamentu Promocji

tel. 600 229 359

e.macieja@kujawsko-pomorskie.pl

 

________________________________________

(red.)

Materiały nadesłane przez:

Adriana Bąkowska
PR Manager
Tel. 783 087 864

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook