27 października 2020

Wydarzenie. Copernicus Cup już za nami

2 min read

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki spotkały się w środę (6 lutego) w Arenie Toruń podczas Halowego Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego Orlen Copernicus Cup. Wydarzeniami imprezy były wyniki zawodników z naszego regionu: rekord Polski w biegu na 1500 metrów Marcina Lewandowskiego i najlepszy wynik w tym roku na świecie Igi Baumart-Witan w biegu na 400 metrów. Przygotowanie imprezy wsparł Urząd Marszałkowski.

Piąta edycja prestiżowego mityngu Copernicus Cup odbyła się pod szyldem elitarnego cyklu IAAF World Indoor Tour – zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi. Pozostałe zawody cyklu goszczą Boston, Karlsruhe, Madryt, Birmingham i Dusseldorf. Głównym organizatorem toruńskiej rywalizacji był Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Podczas zawodów lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach, objętych punktacją IAAF World Indoor Tour: 60m kobiet, 800m kobiet, pchnięcie kulą kobiet, 400m mężczyzn, 1500m mężczyzn, 60m przez płotki mężczyzn, skok wzwyż mężczyzn, skok w dal mężczyzn oraz pozostałych: 400m kobiet, 60m przez płotki kobiet, 800m mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn.

Świetnie spisała się też Ewa Swoboda, liderka tegorocznych światowych tabel w biegu na 60 metrów. Polka z wynikiem 7,15 zajęła pierwsze miejsce. Wartościowe rezultaty z polskich zawodników uzyskali też m.in. Karol Zalewski, trzeci w swojej serii na 400 metrów z wynikiem dającym przepustkę na Mistrzostwa Europy w Glasgow. Trzecia z dobrym wynikiem była też w biegu na 800 metrów Sofia Ennaoui. W skoku o tyczce zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks z rezultatem 5,78. Drugi był Piotr Lisek z wynikiem o 10 cm słabszym. W konkursie pchnięcia kulą Polki zajęły piąte (Klaudia Kardasz) i szóste (Paulina Guba) miejsce. Na 800 metrów trzecie miejsce zajął Mateusz Borkowski, który wynikiem 1.47,78 wypełnił minimum PZLA uprawniające do startu w Halowych Mistrzostwach Europy. Drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż zajęli ex equo Sylwester Bednarek i Norbert Kobielski. Bezpośrednią transmisję mityngu przeprowadziły TVP 2 i TVP Sport.

Więcej informacji na stronie www.copernicuscup.pl


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook