26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Coś cię niepokoi? Czujesz się zagrożony? Skorzystaj z konsultacji w sprawie mapy zagrożeń! (wywiad)

2 min read

Sprawa naszego bezpieczeństwa wchodzi w zupełnie inną fazę, tak przynajmniej planują politycy z partii, która wygrała ostatnie wybory parlamentarne.

Jest jak zawsze, odrobinę przewrotna, ponieważ pomimo nowego pomysłu, sama stwarza poważne zagrożenie, które wiąże się z wpuszczeniem na teren Polski tzw. „uchodźców”. Zanim jednak dotrą do powiatu tucholskiego, minie jeszcze jakiś czas.

Masz teraz jedyną i niepowtarzalną szansę, aby zwrócić uwagę policjantów na to wszystko, co powoduje, że możesz poczuć się zagrożonym. Ruszają konsultacje społeczne w sprawie tzw. MAPY ZAGROŻEŃ.

Idąc skrajem drogi boisz się, że potrąci cię samochód, bo nie masz gdzie się schronić i marzysz o bezpiecznej ścieżce? Koło twojego domu rośnie góra śmieci, które znalazły się tam nielegalnie? Uważasz, że na twoim osiedlu jest niebezpiecznie lub boisz się meliny pijackiej, z przeciwka? Masz możliwość powiedzenia o tym policjantom, a oni „załatwią” resztę.

Jednak bez pomocy mieszkańców, stworzenie takiej mapy będzie bardzo trudne i jeżeli sami z tym nie zrobimy porządku, mówiąc o tym funkcjonariuszom, to nic się nie zmieni!

Policjanci dotarli do rożnych środowisk, aby rozpowszechnić  tę szansę. Ustalili czas i miejsce konsultacji, już za kilka dni będziemy świadkami debat, gdzie cały pomysł zostanie poddany pod ocenę i być może przyniesie wymierne korzyści.

Posłuchajmy, co na ten temat mówi pan komendant…

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook