31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Cudotwórcy, czyli jak wykorzystać obiekty tucholskiego OSiR-u?

2 min read

Tuchola będzie organizatorem dwóch meczów rozgrywanych w październiku Eliminacji do Mistrzostw Europy U – 19. Taka decyzja zapadła podczas spotkania Burmistrza Tadeusza Kowalskiego i dyrektora OSiR Janusza Zawadzińskiego z przedstawicielami Kujawsko–Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdecydowanie ciekawszą byłaby informacja o tym, że nasz tucholski zespół odniósł wreszcie jakiś sukces w piłce kopanej i awansował w szeblach drabiny ligowej. Mając jakieś nadzieje, czas oczekiwania można sobie urozmaicić tym, że wreszcie wykorzystane będą obiekty  OSiR-u zgodnie z przeznaczeniam. Zapewne nie za darmo, komercja dotarła i tutaj czas jakiś temu i budzi spore kontrowersje u znawców tematu. Zupełnie słusznie.

Może inicjatywa dwóch panów spowoduje jakieś ożywienie w zamkniętych na cztery spusty obiektach sportowych? Ba, może nawet doczekamy chwili, gdy otwarty wreszcie zostanie lokal gastronomiczny, względnie bar nad Głęboczkiem, przy którym wreszcie zwodowane zostaną wszelkie pływadełka, które podkreślą atrakcyjność naszego lokalnego jeziorka, dając mieszkańcom i sportowcom odrobinę wytchnienia.

Mamy ładny stadion, który kosztował prawie tyle co Boeing. Ma nawet ciekawy akcent, który kiedyś był dumą, dzisiaj straszy, niczym „powiatowe mówiące kamienie”, które umownie nazywamy „nagrobkami”, a czytelne są tylko dla pigmejów. O czym mowa?

To oczywiste, powracają czasy LZS-ów z krainy równie wirtualnej, co pamięć o tamtym święcie sportu, które dokonało się w 1972 roku ubiegłego wieku (autor tekstu trzyma w dloniach medal z tamtej imprezy sportowej, jest koloru złotego).

Skoro istnieją tak ambitne plany, warto doprowadzić do porządku  ten obelisk, który może i jest symbolem czasów wypaczeń, dzisiaj jednak pozostaje pamiątką i powiewem dawnej świetności, może nie stadionu, a sportowców, którzy walczyli o najwyższe laury, bez udziału demoralizującego pierwiastka, którym jest… pieniądz.

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook