27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ćwierć wieku w mundurze!

1 min read

Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi, odbyło się uroczyste podziękowanie za dotychczasową służbę asp. szt. Benedyktowi Klafetce. Policjant w tym roku obchodził 25 lecie służby. Z tutejszą jednostką Policji funkcjonariusz związany jest od samego początku swojej mundurowej kariery.

25 lat upłynęło od kiedy funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, aspirant sztabowy Benedykt Klafetka, wstąpił w szeregi Policji. Wszystkie te lata przepracował w tucholskiej komendzie.

Swoje pierwsze policyjne kroki stawiał jako dzielnicowy, później zajmował się prowadzeniem dochodzeń, skąd trafił do zespołu techników kryminalistyki, gdzie służył najdłużej. Następnie został koordynatorem dzielnicowych i pełnił funkcję oskarżyciela publicznego w tutejszej jednostce Policji. Od połowy listopada br. zasilił nowo powstały Zespół ds. Wykroczeń.

Asp sztab. Benedykt Klafetka jest policjantem mającym najdłuższy staż służby w tucholskiej komendzie. Z tego powodu, w ubiegłym tygodniu, w sali odpraw  odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego, z rąk p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi, nadkom. Wiesława Gapy funkcjonariusz otrzymał list gratulacyjny oraz pamiątkowe pióro. Przy tej okazji nie obyło się również bez podziękowań za długie lata służby, a także życzeń zdrowia i wytrwałości w realizacji kolejnych zadań służbowych.
___________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook