1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Cykl programów informacyjnych: „POLICJA I MY”

2 min read

Wspólnie z policjantami doszliśmy do wniosku, że koniecznym jest stworzenie formy dotarcia do społeczeństwa z informacjami o pracy policji, których daremnie szukać w mediach. Mamy swoje konstytucyjne prawa, ale również obowiązki…

Temat niby oczywisty, a jednak istnieje zbyt wiele legend, które tworzą plotki i niedomówienia. Wybraliśmy cykl krótkich filmów informacyjnych, które poprowadzimy z doświadczonym policjantem z tucholskiej KKP.

Bezpośrednim przyczynkiem do powstania cyklu jest wydarzenie, które miało miejsce kilkanaście dni temu, które opisaliśmy w jednym z artykułów – Rewizja w centrum miasta, czyli…, czy ponownie żyjemy w państwie policyjnym? 

Zdarzenie miało swój ciąg dalszy. TOKiS spotkał się z policjantami i poznał zupełnie inną relację opisanego zdarzenia, którą umocowano w ramach policyjnego regulaminu, który nie pozostawia złudzeń. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas każdej interwencji. Czyje? Zarówno obywatela, jak i policjanta. Jednak w opisanym przypadku brakuje kwestii najważniejszej – wszyscy zapomnieliśmy o tym, że policjanci interweniując, kierują się również swoimi ustaleniami, wiedzą, doświadczeniem, intuicją, jak również doskonale rozpoznają tzw. „mowę ciała” osoby zachowującej się podejrzanie. Te umiejętności  powszechnie wykorzystują spin doktorzy raz specjaliści od wizerunku. Ta wiedza ma czasami kluczowe

 Sylwester Suchomski - KPP Tuchola

znaczenie podczas interwencji. Innymi słowy w tamtym wydarzeniu rację mieli policjanci, jak się okazuje doświadczeni, koniec, kropka.

Obywatel ma prawo wiedzieć jak działa policja i czego można się po niej spodziewać i jak zachować w jej obecności. Właśnie o takich niuansach będziemy rozmawiać z sierżantem sztabowym, panem Sylwestrem Suchomskim z tucholskiej policji w każdym pięciominutowym odcinku cyklu.

Pierwszy odcinek zarejestrujemy już w przyszłym tygodniu, poświęcony będzie zdarzeniu, które opisaliśmy wcześniej, będziemy rozmawiać o… interwencji.

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook