8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czarne chmury nad Starostwem Powiatowym. Ministerstwo Finansów nie chce zrozumieć powagi sytuacji?

2 min read

Nowe władze Starostwa Powiatowego w Tucholi prostują rażące błędy poprzedników. Sprawa dotyczy niesłusznie „przejedzonej” subwencji oświatowej, którą teraz trzeba zwrócić.

Jest to możliwe, ale tylko w systemie ratalnym i  taką prośbę skierowano właśnie do Ministerstwa Finansów. Nasze władze powiatowe skalkulowały, że zlikwidują problem w ciągu trzech lat. Owszem, ministerstwo przystało na tę prośbę, jednak tylko połowicznie, ustalając  swoje warunki, które są zwyczajnie…, nie do spełnienia. W związku z sytuacją, władze powiatu przesłały do lokalnych mediów oficjalne pismo. To bardzo dobra praktyka, mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co się dzieje się w starostwie nie tylko w chwilach sukcesów, ale również wtedy, kiedy piętrzą się problemy. Nowa jakość? Świetna!

Szanowni Państwo, informuję, że otrzymaliśmy Decyzję Ministra Finansów odnośnie zwrotu  nienależnie otrzymanej subwencji oświatowej za 2010r.

Swoją Decyzją Minister Finansów rozłożył Powiatowi Tucholskiemu kwotę 872 342 zł. na 12 miesięcznych rat, ustalając następujące terminy płatności i wysokości rat :

– pierwsza rata płatna do dnia 25 września 2015r. w wysokości 72 697 zł.
– druga rata do dwunastej raty płatne do 20 dnia kolejnego miesiąca począwszy od października 2015r. do sierpnia 2016r. w wysokości 72 695 zł.

W związku z tym, że otrzymana decyzja bardzo mocno odbiega od naszych oczekiwań a przede wszystkim możliwości finansowych (wnioskowaliśmy o odroczenie płatności na 3 lata, a następnie rozłożenie płatności na 72 raty począwszy od 1 stycznia 2019r.), Zarząd Powiatu Tucholskiego zamierza złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wiążące decyzje zapadną w najbliższym czasie.

Michał Mróz   
Starosta Tucholski

Dobra reakcja Zarządu, powiat walczy, by przetrwać, nas jednak interesuje prosta zależność…, dlaczego odpowiedzialna za to rażące zaniedbanie ekipa sprawców wraz z prawnikami, których opłacano latami z naszych pieniędzy, nigdy nie została pociągnięta do odpowiedzialności finansowej i to imiennej?

Ci ludzie, to sprawcy  zaniedbań i powinni zapłacić za tę karygodną sytuację nie więzieniem, a własnymi majątkami!

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook