27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czerwone światło dla tucholskiej obwodnicy?

1 min read

Obwodnica Tucholi – mroczny przedmiot pożądania sporej grupy osób, znowu napotyka problemy.

Jeszcze nie tak dawno były podobno powody do zadowolenia, ponieważ zakończono mozolny proces badań skutków budowy nowej drogi przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Z pompą ogłoszono „wyrok”, że oto:

Nasi stali Czytelnicy i Widzowie pamiętają fakt, że dwa miesiące temu, kiedy informowaliśmy o sprawie, obśmialiśmy całą sytuację określając ją dobitnie, że ma być głupio i tanio. Jednak nie przewidzieliśmy innej, trzeciej możliwości – czynnika ludzkiego. Jak się okazuje, ku utrapieniu urzędników, społeczeństwo potrafi czytać, pisać, a nawet odczytywać mapy z pełnym ich zrozumieniem i być może z użyciem GPS-u. Znalazła się taka osoba, przeanalizował sytuację i zaskarżyła decyzję tak skutecznie, że „wstępny etap budowy” obwodnicy został wstrzymany,  w dodatku nikt nie wie, na jak długo.

Trudno powiedzieć co było przyczyną tak mocnej reakcji obywatela, ale sprawa wydaje się być oczywistą.

I w ten oto sposób ponownie sprawdza się nasza prognoza, że obwodnica Tucholi pod rządami obecnego marszałka and consortes, jest inwestycją równie utopijną, jak światowe dociekania utopistów tego, co wydarzyło się 2 lipca 1947 około 120 kilometrów na północny zachód od Roswell, w stanie Nowy Meksyk / USA.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook