29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Członkowie Borowiackiego Towarzystwa Kultury wybrali się do Łowicza

1 min read

W długi majowy weekend członkowie Borowiackiego Towarzystwa Kultury wybrali się do Łowicza. Była to wycieczka studyjna „Skarby narodowe dawnego Księstwa Łowickiego” w ramach projektu „A to (też) Polska”.

W pierwszym dniu (1.05.2019) wycieczki odwiedziliśmy Arkadię (ogrody i Świątynię Diany) – ogród romantyczny w stylu angielskim założony przez Helenę z Przeździeckich, żonę Michała Hieronima Radziwiłła, właściciela pobliskiego Nieborowa.

Po południu, oprócz zwiedzania skansenu w Maurzycach, uczestnicy wycieczki brali udział w warsztatach rękodzieła ludowego – wycinanek, wykonywaniu ptaszków z filcu i warsztatach tkackich. Przechadzając się wśród zabytkowych wiejskich budynków, można było poznać zwyczaje ludu Księstwa Łowickiego, szczegóły życia powszedniego oraz pracy na roli.

Natomiast 2 maja br. z przewodnikiem zwiedzano Łowicz, Muzeum Guzików, przebogate Muzeum Ziemi Łowickiej, przybliżające historię Ziemi Łowickiej i kulturę Księżaków oraz mały skansen łowicki w samym centrum miasta(!), w sąsiedztwie Starego Rynku. Przy obiedzie świętowaliśmy Dzień Flagi.

To już piąta wycieczka członków Borowiackiego Towarzystwa Kultury w ramach projektu „A to (też) Polska”, którego celem jest poznawanie polskiego dziedzictwa kulturowego, a tym samym poszerzenie wiedzy o polskiej kulturze, kulturze tradycyjnej i ludowej.


Tekst i zdjęcie: Borowiackie Towarzystwo Kultury

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook