21 października 2020

Czy 15 maja zostanie wprowadzony w Polsce stan wyjątkowy? Nowy wirus internetowy, prawda czy głupi żart?

2 min read

Od pewnego czasu na portalach społecznościowych pojawia się linki do informacji o wprowadzeniu 15 maja 2015 stanu wyjątkowego w Polsce. Czy to nowy internetowy wirusy czy informacja ma w sobie ziarno prawdy?

Miziaforum opublikował na swoim blogu taki post. 15 maja 2015 stan wyjątkowy w Polsce wystąpienia telewizyjne Bronisława Komorowskiego i premier Ewy Kopacz nagrane. Koperty z napisem „Operacja Kraj 2015” rozesłane. Według blogera miały one trafić do wszystkich komendantów wojewódzkich policji, straży pożarnej, burmistrzów, wojewodów i prezydentów miast. Żart, apokaliptyczna wizja, czy naprawdę czeka nas stan wyjątkowy?

Ćwiczenia „Kraj 2015”

Według blogera wszystko jest już przygotowane na ewentualną przegraną Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich a właściwie na to, że sfałszowane wybory, które mają nie dopuścić do II tury zostaną zalegalizowane przy pomocy wojska. Scenariusz ma wyglądać tak. 15 maja 2015 ogłoszenie wyników wyborów, w I turze wygrywa Bronisław Komorowski. Tego samego dnia rozpoczynają się ćwiczenia wojskowe o kryptonimie „Kraj 2015” wraz z kontyngentem wojskowo- policyjnym z NATO. Zamach stanu ma zapobiec rozruchom obywateli niezgadzających się z wynikami wyborów. To nie koniec rewelacji publikowanych przez blogera. Między 3-5 mają ma zostać podana informacja o udaremnieniu zamachu na życie Bronisława Komorowskiego. Taka informacja ma zostać sfabrykowana dla podniesienia wyników sondażowych kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Oczywiście według blogera zostanie też podana informacja, że zleceniodawca zamachu była Moskwa. Całą wiedzę na temat „genialnego” pomysłu na podniesienie wyników sondażowych bloger ma mieć od jednego z członków sztabu wyborczego Komorowskiego.

Ile jest prawdy w publikacjach na blogu miziaforum, dowiemy się już wkróce. Najpierw udaremniony zamach na życie, a 15 maja wyniki wyborów. Jeśli okaże się, że rzeczywiście Bronisław Komorowski wygra w I turze, wbrew wszystkim sondażom, zacznę wierzyć w spisek majowy. Jak na razie cała sprawa kojarzy mi się z celowym sianiem paniki i jednoznacznym skojarzeniem z zamachem majowym Piłsudskiego.

______________________

Agnieszka

źródło: miziaforum.wordpress.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook