19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy dojdzie do akcji protestacyjnej i czy ENEA zostanie pozwana przez część mieszkańców Tucholi?

1 min read

SONY DSC

Jutro, tj. 17.08 w 17 sierpnia, prawdopodobnie dojdzie do akcji protestacyjnej, która ma zakończyć się prośbą o wsparcie tucholskiego magistratu. Celem akcji jest pozew sądowy przeciwko energetykom.

Manifestacja rozpocznie się przy osiedlu „Heban” Przy Szosie Sępoleńskiej w Tucholi, o godzinie 13-stej, jak poinformowano nas telefonicznie (nazwisko i imię do wyłącznej wiadomości redakcji).

Sytuacja wydaje się być patową, pomimo obecnie wyjątkowo sprawnej pracy energetyków, przywracających zasilanie w powiecie. Kanwą pozwu mają stać się wieloletnie (według organizatorów) zaniedbania w remontach i przebudowach sieci energetycznych w naszym rejonie.

W związku z protestem, być może wystąpią utrudnienia w ruchu, przy wjeździe do Tucholi od strony Sępólna Krajeńskiego DW 241.

Zapytaliśmy tucholskiego Komendanta Policji, czy ma informacje o proteście? Pan Komendant nie ma takich informacji. Czy ten protest, jeżeli się odbędzie, będzie nielegalny? A może w ostatniej chwili zmieniona zostanie jego forma? Całość przypomina trochę pospolite ruszenie, a te jak wiadomo są w efekcie nieprzewidywalne.

Czas pokaże…


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook