23 października 2020

Czy grozi nam nowa fala strajków? Sejmowa „nocna zmiana”.

1 min read

Koalicja PO, PSL przeforsowała tej nocy haniebną ustawę o likwidacji czterech kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej. Za głosowało 240 posłów. Przeciw było 208, 2- wstrzymało się od głosu.

Posłów opozycyjnych, a tym bardziej górników i tych wszystkich, którzy opowiedzieli się za wstrzymaniem tzw. restrukturyzacji w polskich kopalniach, nie przekonało wczorajsze wystąpienie premier Ewy Kopacz. Nocne obrady Sejmu RP relacjonowała bez komentarza tylko jedna telewizja do której TOKiS późnym wieczorem zamieścił link. Obrady przypominały słowne zamieszki po meczach superligi. Ostra awantura, inwektywy pod adresem obojga premierów były nieuniknione, emocje wzięły górę, choć o zdrowym rozsądku mowy nie było.

Koalicja przeforsowała wszystko to, co chciała i zapewne fala strajków będzie nieunikniona. Nie ma najmniejszych wątpliwości, dzisiejszej nocy dokonano zamachu na polski sektor energetyczny, na którym zyskają wyłącznie dwie strony: sowiecka i niemiecka, czyli…, jak zawsze. Co dziwi, kompletnie nieskutecznymi okazały się partie opozycyjne, jak również postkomunistyczne SLD, którego poprawki do nowej ustawy zwyczajnie odrzucono.

Czy rząd ponownie oszukał Polaków? Nie ma najmniejszej wątpliwości, ale o skutkach jego decyzji przekonamy się już wkrótce.

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook