24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy jest szansa dla JEZIORA ZAMKOWEGO w Tucholi?

1 min read

Kiedyś było popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców Tucholi. Było jak na nasze warunki zupełnie sporym – Jezioro Zamkowe.

Małe miasteczko z aż dwoma jeziorami? Brzmi nieźle, jednak problem, ogólnie znany polega na tym, że Zamkowe praktycznie już nie istnieje – zarosło. Nad problemem pochyliła się p. Małgosia – tucholanka, której działka rekreacyjna własnie z nim sąsiaduje. Jej marzeniem jest, aby jezioro wróciło do dawnej świetności. Ogrom problemu poraża nawet laika, taka inwestycja jest niezwykle kosztowną i to jest bezsporne.

Burmistrz Tucholi, pan Tadeusz Kowalski nie mówi nie, ale przeszkody są dwojakiego rodzaju: ta oczywista – kwestia sfinansowania tak wielkiej i bardzo kosztownej inwestycji, na którą miasta w tej chwili nie stać i druga – kwestia własności, ponieważ Zamkowe jest własnością… gminy Cekcyn!

Jeżeli kiedykolwiek zaistnieje sytuacja w wyniku której można będzie odbudować dawny, przepiękny zbiornik wodny, to trzeba będzie przejść wiele skomplikowanych procedur. Pomimo wszystko nadzieja jest, choć ta podobno umiera ostatnia.

__________________

(red.)

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook