2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy na tucholskich stacjach paliw, istnieje zmowa cenowa ?

1 min read

Właśnie takie pytania stawiają sobie tucholscy kierowcy. Jak to możliwe, że kilkanaście kilometrów od miasta, ceny paliw znacznie się różnią na korzyść kierujących? I gdyby takie pytanie umieścić w jakiejkolwiek ankiecie, którą wypełnić miałyby instytucje do tego upoważnione, przeczytalibyśmy tam całą litanię…bzdur. Właśnie tak, bzdur, ponieważ pokrętne odpowiedzi usłyszymy zarówno na najwyższym, jak i na najniższym (sprzedawcy) szczeblu. Kiedy nie wiadomo o co chodzi, w grę wchodzą wyłącznie pieniądze, które na wszelkie sposoby wyłudzane są z naszych kieszeni. A my? Płacimy, nie mając jakiejkolwiek alternatywy, poddając się biernie sytuacji.

Wysłaliśmy dzisiaj rano TOKiS – PATROL, tym razem w nieoznakowanym naszym logo wozie, którego używamy w sytuacjach wyjątkowych. Oto, co zarejestrowała kamera.

„Bliska”

PKS – stacja z chojnickim rodowodem

Orlen

Araga

BP

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że ostatnia stacja znacznie odbiega cenowo od swoich konkurentów, dlaczego? Nie, tutaj nie o miłość do bliźnich chodzi, stacja jest na uboczu…

Największe kontrowersje budzi stacja PKS – u, ceny w Tucholi znacznie odbiegają od stacji tej firmy, którą umiejscowiono w Chojnicach. Tucholscy kierowcy dociekają…dlaczego?

Ceny ze środy 05.09. 2012 godzina 10 : 00.

Stacje Paliw
Rodzaje paliw
Pb-95
Pb-98
ON
ON-TIR
Bioester 100
LPG
PKS Chojnice ul.Drzymały
5,80
 
5,71
5,67
 2,63

(RED)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook