22 października 2020

Czy nad torowiskiem stacji Tuchola powstanie kładka dla pieszych?

1 min read

SONY DSC

Młodzi o tej sprawie nie wiedzą, starsi w większości już zapomnieli, ale kiedyś, kiedy naczelnikiem miasta był pan Józef Basta pojawił się pomysł wybudowania nad kolejowym torowiskiem specjalnej kładki dla pieszych.

Już wtedy pomysł wydawał się nam trafiony, jednak PKP miała w tej materii zgoła odmienne zdanie. Podobnie jak planowany podziemny przejazd pod  torowiskiem przy Świeckiej, oba pomysły spaliły na panewce. Tym bardziej dziwi propozycja jednej z radnych, która w Tucholi mieszka od 35 lat i do sprawy powraca teraz, kiedy PKP zostało poszatkowane na strzępy.

Z doświadczenia wiemy, że zarządzający infrastrukturą kolejową na odcinku Tuchola, mają sporo za uszami. Pomimo starań radnych poprzedniej kadencji, nie udało się wyremontować przejazdu kolejowego przy ulicy Bydgoskiej w Tucholi, tym bardziej przemilczano kwestię poprawy estetyki infrastruktury kolejowej wzdłuż ulicy Czarna Droga. Jesteśmy poniekąd przyzwyczajeni do tego, że spece od kolejnictwa są głusi na wszelkie sugestie miejskie, trudno uwierzyć w to, że pozytywnie odniosą się do wspomnianej kładki, dodajmy, bardzo potrzebnej od lat.

Ponownie głos oddajemy p. Burmistrzowi.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook