16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy najbliższą sesję RG w Cekcynie zdominuje sprawa szkoły w Iwcu?

2 min read

SONY DSC

Przypomnijmy. Trwa spór rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły w Iwcu z Urzędem Gminy w Cekcynie. Poszło o plany częściowej likwidację placówki i brak możliwości w przywróceniu szkole nauczania 1 – 8, jak to było w przeszłości. Rodziców wspiera dyrekcja wspomnianej szkoły, jak również problemem zainteresowali się mieszkańcy wsi ościennych. Przygotowywane jest pospolite ruszenie, kluczowy moment nastąpi prawdopodobnie 8 lutego, podczas kolejnej sesji Rady Gminy w Cekcynie.

Rada ma swoje racje, , a i rodzice swoje, o ile władze gminy szukają kompromisu, tak druga strona wydaje się być nieubłaganą. Wobec projektu Rady, druga strona, podczas „wiecu”, użyła zwrotu: „zakusy”. W chwilowym znaczeniu, to określenie ma zabarwienie negatywne, a skierowane zostało w stronę Wójta Cekcyna.

Co stało się przyczyną tak radykalnej postawy protestujących? Problem tłumaczy częściowo wypowiedź Pani Minister Anny Zalewskiej – szefowej MON-u. Wysłuchajmy wywiadu.

Niestety, mamy do czynienia z kompletnym nieporozumieniem, którego sprawczynią jest Pani Minister i Jej resort, a ofiarami stały się pospołu samorządy i rodzice wraz ze swoimi dziećmi. „Dobra zmiana” jest do tej chwili bombą z opóźnionym zapłonem, która zakończy się wybuchem powszechnego, społecznego niezadowolenia. Sytuację zaplanowali politycy, a na głęboką wodę w kwestii np. oświaty, wrzucono samorządowców i grono pedagogiczne, niestety, kompletnie zapomniano o akcji informacyjnej wobec najbardziej zainteresowanych, często wyborców partii, która obecnie rządzi – rodziców. Za ten stan pod żadnym pozorem nie można winić lokalnych włodarzy, są trybikiem w tej rozbuchanej do granic możliwości pseudo – reformie!

Edukowaniem powinny zająć się  KURATORIA! Niestety, jak przekonaliśmy się na jednym ze spotkań w Tucholi, również przedstawiciele kuratoriów niewiele wiedzą, za to chętnie kierują pod numery telefonów, lub do stron internetowych podlegających MEN-owi. Problem w tym , że telefony są albo zajęte albo nie działają ( informują nas zainteresowani).

Sytuacja w Gminie Cekcyn robi się coraz bardziej skomplikowana i trudna do przewidzenia, co przyniesie najbliższa środa? Czy dojdzie do porozumienia, kompromisu, czy też nastąpi eskalacja wydarzeń i w efekcie wybuchnie otwarty konflikt?

Przekonamy się o tym już w najbliższą środę.

__________________

(RED.)

Przydatny link:

„Dobra zmiana” w oświacie? Właśnie „wychodzi bokiem” gminie Cekcyn, czyli… kto, kogo wkręca w iwiecką awanturę?

Skutkiem „dobrej zmiany” w oświacie, było spotkanie Burmistrza Tucholi z pedagogami gminnymi

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook