27 września 2020

Czy nasz powiat otrzyma maseczki od marszałka?

2 min read

justwatch.com

Po ostatniej wtopie w sprawie maseczek, które mają sobie kupować poszczególne samorządy, należy zachować głęboki sceptycyzm. Tym bardziej egzotycznie brzmi informacja biura prasowego pana marszałka, która brzmi bardzo optymistycznie, ale do pewnego stopnia, bo… obowiązuje porządek dziobania? Obyśmy doczekali tych szczęśliwych dni… Proszę wybaczyć, ale materiał niżej budzi tylko niezdrowy, koronawirusowy uśmiech.

Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, których produkcję uruchomiły kilka dni temu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Pierwsze 10 tysięcy, zgodnie z najpilniejszymi potrzebami, trafia właśnie do pięciu największych miast województwa oraz starostw powiatowych w całym regionie. Samorządy lokalne wyposażą w nie m.in. pracowników służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługę transportu publicznego.

– Firmie należą się podziękowania za to, że błyskawicznie stworzyła i uruchomiła linię produkcyjną tych bardzo teraz potrzebnych środków ochrony osobistej. To są skuteczne maski, z podwójnym filtrem przeciwdrobnoustrojowym, który zatrzymuje 99 wirusów i baterii – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zdecydowaliśmy się na zakup i redystrybucję, bo sytuacja jest nadzwyczajna i nie można tego po prostu puścić na żywioł.

Urząd Marszałkowski przez kilka zbierał zapotrzebowania ze wszystkich 144 urzędów miast i gmin oraz 19 starostw powiatowych Kujaw i Pomorza. Teraz przekazujemy im, proporcjonalnie do zgłoszonych potrzeb, pierwszą dostawę. W ciągu dwóch dni trafi ona do pięciu największych miast – Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia – oraz starostw powiatowych w całym regionie – wszystkich, które zapotrzebowanie złożyły. Redystrybucja odbywa się zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.

TZMO produkuje obecnie 5 tysięcy masek dziennie. Mamy zapewnienie, że ta produkcja będzie rosła. Najpilniejsze potrzeby powinny zostać zaspokojone w ciągu 2-3 tygodni.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook