29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy nowa inwestycja PK z Tucholi zostanie ukończona w terminie?

2 min read

Dzisiaj, to już pytanie retoryczne, ponieważ pierwotny termin ukończenia inwestycji miał nastąpić do 20 marca tego roku. Przed 10.00 dzisiaj, mieliśmy jeszcze nadzieję. Jak zdobyć pewność? Wystarczy pojechać na miejsce. Dokąd? Na miejskie wysypisko w Bladowie.

Nasze wysypisko nieźle funkcjonuje, przynosząc spółce PK, a tym samym miastu, zupełnie niezłe profity. Pozyskanie dodatkowego klienta w postaci powiatu sępoleńskiego jest dobrym pomysłem, choć nieczystości stamtąd, będziemy mieli u nas. Cóż to jednak za problem, kiedy w kolejce do rozwinięcia następnego ciągu afery czeka „dzikie wysypisko” w tucholskiej firmie „Hydrotor” ( do tej sprawy powrócimy już za kilkanaście godzin – dokonaliśmy nowych ustaleń). PK realizuje obecnie rewolucyjny projekt rozbudowy i modernizacji składowiska odpadów w Bladowie. Potężna inwestycja za 21 000 000 złotych! To prawie dwie furmanki konne pieniędzy. Co za to otrzymamy? Obejrzymy za chwilę.

Skąd pochodzą pieniądze? Świetne pytanie.

Środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (dofinansowanie) – 7.267.500 zł,

Środki budżetu państwa – 1.282.500 zł.

PK pozyskało jeszcze 5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reszta…, to wkład własny PK.

Liczymy…

 PK zainwestowało prawie 12 i pół miliona złotych? Coś niebywałego! I niech ktoś jeszcze zarzuci bylejakość usług PK, które jest kurą znoszącą złote jajka! Jest ktoś taki?

Oczywiście, czy w takim razie zbliżające się podwyżki, które zapowiada PK mają jakiś związek z nową inwestycją? Niech to pytanie pozostanie tym z gatunku retorycznych, bo my w cuda jakoś… nie wierzymy.

_________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook