28 października 2020

Czy Orkiestra Owsiaka zagra jeszcze w Tucholi?

3 min read

Nad Orkiestrą Owsiaka zebrały się granatowe chmury, a te jak zwykle zwiastują medialny Orkan. Wszystko za sprawą blogera – MATKAKURKA, który wygrał proces sądowy z Owsiakiem.

MatkaKurka udostępnił, pełne uzasadnienie wyroku ogłoszonego w procesie jaki wytoczył mu Jerzy Owsiak. Bloger podkreśla, że treść dokumentu jest miażdżąca dla Jerzego Owsiaka, fundacji WOŚP oraz współpracowników. Ponadto sąd wykazał szereg nieścisłości w zeznaniach Owsiaka. Prezes WOŚP w jednym zdaniu zaprzeczał czemuś, a w następnym potwierdzał to – czytamy na kontrowersje.net.

Matkakurka nie poprzestał na tym, wystosował specjalny list do wielu sztabów, gdzie podkreśla, że NIGDY nie uważał, że wolontariusze i ludzie zaangażowani w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP są nieuczciwi, czy też cyniczni. Przeciwnie ma głęboki szacunek dla bezinteresownych społeczników…

Dzień dobry,

Zdaję sobie sprawę, że możecie Państwo potraktować ten list, jako „uprzejmy donos” albo kontynuację mojej „wojny” z fundacją WOŚP i Jerzym Owsiakiem, ale moje intencje są zupełnie inne. Nigdy, podkreślam, NIGDY nie uważałem, że wolontariusze i ludzie zaangażowani w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP są nieuczciwi, czy też cyniczni. Przeciwnie mam głęboki szacunek dla bezinteresownych społeczników i dlatego właśnie zwracam się do Państwa z najważniejszym pytaniem. Czy Państwo macie pełną wiedzę na temat działalności WOŚP i Jerzego Owsiaka? Czy wiecie Państwo, że w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP?

  1. Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.
  2. Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy .wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.
  3. Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.

Całość uzasadnienia znajdziecie Państwo tutaj:http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodneTe informacje są blokowane zarówno przez WOŚP, jak i media, dlatego piszę do Państwa, abyście mogli samodzielnie ocenić w czym bierzecie udział posiadając wiedzę potwierdzoną wyrokiem Sądu.

PS Od wyroku do dziś nie wpłynęła apelacja, termin minął 10 grudnia.

Jak ustosunkują się do tego listu tucholanie? Kontrowersje piętrzą się i powoli zamieniają się w lawinę. Gdyby przedsięwzięcie Owsiaka upadło, wielu ludzi poczułoby się oszukanych. Już sama otoczka całej tej sprawy silnie zachwiała wiarygodnością fundacji Owsiaka, a to będzie niosło za sobą mniejsze wpływy z kwest i aukcji. Czy na naszych oczach kończy się pewna epoka? Polacy potrzebują autorytetów, a tych obecnie zabrakło.

____________________

(red.)

Żródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook