30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy ten „pomnik” trafi również do Tucholi?

1 min read

cud nad Wisłą?

Kończy się protest związkowców w Warszawie. Jak zawsze po przemianach, źle zorganizowany, źle przeprowadzony, nie przynoszący najmniejszych korzyści ludziom, którzy żyją na granicy ubóstwa.

Zainteresowanie rządu było znikome, chociaż strach przed tym, że manifestacje wymkną się spod kontroli  powszechny. Media skrzętnie rozładowały napięcia społeczne, a zepchnięcie tego zdarzenia na margines „wiadomości z kraju”, dopełniły dzieła obojętności. Efektem jest to, że w dalszym ciągu aktualną jest dewiza, która pokutuje w społeczeństwie od lat – „niczego nie możemy, Oni zrobią i tak to, co chcą”. Co pozostało nam po tych kilku dniach marnej nadziei na jakiekolwiek zmiany? Pomnik ze styropianu, w dodatku pusty w środku. Co z nim dalej będzie się działo? Dobre pytanie…

Szef „Solidarności” Piotr Duda zapowiedział, że po Polsce będzie jeździł tuskobus „z panem premierem na zewnątrz złotym, a w środku pustym”, czyli ze styropianowym pomnikiem premiera, który stał w miasteczku związkowym i był wieziony na czele pochodu. Pomnik będzie odwiedzał lokalne społeczności – szczególnie te, gdzie zamknięto zakłady pracy, gdzie pracy nie ma. Jest duża szansa na to, że ów „środek wyrazu” trafi również do Tucholi.

 

(red.)

Fot. PAP, Salon 24

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook