2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy to już koniec negocjacji ze stroną rządową? Czy od poniedziałku nauczyciele będą strajkowali?

2 min read

Prawa Murphy’ego w tym względzie są nieugięte, bo jeżeli coś może się nie udać – nie uda się na pewno, a wszystko wali się naraz, dodatkowo, trudne problemy zostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.

I może właśnie dlatego, aby przeciąć ten łańcuch, decyzja mogła być tylko jedna. Nie zachodzą żadne przesłanki, które dawałyby nam legitymację do dyskusji o wstrzymaniu akcji strajkowej – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Ciągle jednak deklaruje jeszcze gotowość do rozmów z przedstawicielami Rządu, a ten niezmiennie apeluje o złagodzenie strajku w czasie egzaminów i podaje propozycje , które tylko rozsierdziły protestujących. Postulaty nauczycieli zna już cała Polska, która podzieliła się jak zawsze na kilka obozów, ten najgłośniejszy miesza z błotem nauczycieli, ale nie oznacza to wcale, że jest najliczniejszy.

Po latach biedy, nauczyciele powiedzieli stop i w prawie 80 procentach zadeklarowali wzięcie udziału w strajku. Co ciekawe, akces zgłosili również ci, którzy to żadnych związków nie należą. Pomimo gróźb, skandalicznych treści listów zastraszających nauczycieli, ci pozostali nieugięci. Obrzydliwe nagonki medialne, rozsiewanie fałszywych newsów, o ewentualnych zwolnieniach, próbach zastąpienia starych kadr nowymi, niedoświadczonymi,  miały być tylko straszakami. Rząd znalazł sobie nawet potencjalnego koalicjanta, który miał uprzedzać rozwój wypadków, stosując niezwykle skuteczną ucieczkę do przodu, ale wyszło jak zwykle, a podsumowanie było tylko jedno – błazenada.

Śmiało można powiedzieć, że takiego upodlenia zawodu nauczyciela nie było od dziesiątków lat. Inną grupą, tak potwornie wykorzystywaną są już chyba tylko kierowcy, ale i oni zakładają właśnie swoją partię i będą walczyli o swoje prawa.

ZNP podał do publicznej wiadomości telefony strajkowe:

  • w godzinach 7:00-15:00
    (22) 31 89 226
  • w godzinach 9:00-17:00
    (22) 31 89 288

Znak to nieomylny, że jeżeli nie dojdzie do rozmów ostatniej szansy, to w poniedziałek, wiele się zmieni, najgorsze w tym wszystkim jest to, że tym razem, nauczyciele nie odpuszczą, więc sytuacja może się przeciągnąć, a protest może się nawet zaostrzyć!


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook