17 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy Tuchola jest miastem bezpiecznym?

1 min read

Rozważając ten problem w kategorii porównań, bez wątpienia Tuchola jest takim miasteczkiem. Drobne wybryki można zepchnąć na karb młodości, odrobiny nadmiaru alkoholu itp. W porównaniu z innymi miejscowościami, które są odpowiednikami Tucholi, wypadamy zupełnie znośnie.

Policja, generalnie mówiąc jest widoczna i reaguje, sprawdzaliśmy to wielokrotnie o różnych porach dnia i nocy. Nie jesteśmy w tym wrażeniu odosobnieni, ponieważ i ten problem podniesiono podczas 38 sesji Rady Miasta. W tej sprawie ponownie wypowiada się Burmistrz Tucholi – pan Tadeusz Kowalski, który puentuje kwestię monitoringu i kwot, które przekazywane są na działania tucholskiej policji, mówiąc o tym, że: „czuje się bezpiecznie”. Z takim pytaniem zwraca się do zebranych w sali konferencyjnej UMiG i w Tucholi. W tym przypadku to pytanie czysto retoryczne…

Oczywiście, tytułowe pytanie należałoby zadać mieszkańcom gminy i wsłuchać się pilnie w odpowiedzi. Bezpieczeństwo, to proces złożony w którym mieszczą się różne aspekty potencjalnych wykroczeń i przestępstw włącznie z np. kradzieżami. Warto zastanowić się i sprawdzić statystyki w zakresie wykrywalności sprawców, a z tym bywa różnie. Nie ma niczego bardziej deprymującego, jak otrzymanie oficjalnego pisma o umorzeniu postępowania w wyniku nie wykrycia sprawców. Oby pism o takiej treści poszkodowani otrzymywali jak najmniej.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook