29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy Tuchola utonie w śmieciach? Nikogo to nie interesuje!

2 min read

Nasz redakcyjny telefon rozdzwonił się dzisiaj na całego, czytelnicy alarmują i informują o sytuacjach odbiegających od wszelkich norm. Ponieważ władze i służby odpowiedzialne za ład i porządek w mieście są całkowicie bierne, nagłaśniamy ponownie problem. Ten ma tylko jedno miano – śmieci stają się wizytówką miasta!

Nikt nie patroluje tucholskich ulic pod tym kątem, urzędnicy śpią snem sprawiedliwych, kluczowe pytanie brzmi: co się dzieje?

Porzucony fotel tuż przy ruchliwej ulicy prowadzącej do dworca kolejowego „upiększa”krajobraz, tkwiąc w tym miejscu już drugą dobę. Tuż obok znajduje się komenda policji, służby oczyszczania miasta patrzą chyba w drugą stronę, urzędnicy miejscy jeżdżą tą ulicą kilka razy dziennie i nikt nie reaguje.

DSC01968 DSC01969 DSC01970

Zanieczyszczona odchodami zwierząt ulica Sępoleńska na całej długości aż do granic miasta. Czy zamiast deszczu na tę trasę padała gnojówka? Flejtuch, który przewoził gnojowicę, powinien zostać wykryty i przykładnie ukarany mandatem,  dodatkowo, powinien sprzątnąć i to na własny koszt, cały fragment zanieczyszczonej drogi.

DSC01971 DSC01972

W dalszym ciągu nie zostały uprzątnięte śmieci, leżące od kilku tygodni w bezpośrednim sąsiedztwie transformatora tuż obok słynnego „rotacyjnego”. To efekt działalności młodzieży i lokalnych „smakoszy” napojów dalekich od orzeźwiających.

Od lat w Rudzkim Moście straszy „graffiti”, które w niewybredny sposób szkaluje policjantów, właściciel posesji nie reaguje na żadne sugestie, magistrat poddał się, policjanci są bezsilni.

Nie lepiej wygląda sytuacja na terenie największej, lokalnej spółdzielni mieszkaniowej, która od lat kompletnie nie przejmuje się takimi obrazkami…

Co najciekawsze, prezes spółdzielni –  dawny radny miejski, miał za nic skalę  problemu wtedy, a tym bardziej dzisiaj*

Takich obrazków mamy na kopy i przybywa ich każdego dnia. Nasi wolontariusze biją na alarm, ustawa śmieciowa to fikcja, główne wysypiska znajdują się na obrzeżach lasów, pobliskich rowach, w korytach lokalnych rzek, praktycznie wszędzie.

Od ostatnich wyborów samorządowych, coś złego dzieje się w naszym mieście i problem ten nie dotyczy wyłącznie porzuconych śmieci. Może strona społeczna powinna zrewidować   wcześniejsze wybory i dokonać korekty osób, które powinny reprezentować interes społeczny? Pracownik, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, zwykle traci pracę. Może to właściwa chwila? Lista nie będzie długa!

____________________

(mrf.)

*Obecnie, garaże przedstawione na ilustracjach zostały sprzedane i są w rękach osób prywatnych.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook