28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy tucholski szpital zatrudnia SPIN DOCTORA?

3 min read

Wszyscy cieszymy się z tego, że mamy w mieście szpital. Władze spółki twierdzą, że to dobrze prosperujące przedsięwzięcie, wspominał o tym w Sejmie były poseł – mieszkaniec Tucholi, obecnie ponownie szef placówki.

Szpital rozwija się, to chwalebne, jednak pewne metody zadziwiają. Ledwie kilka tygodni temu spółka doprowadziła to pospolitego ruszenia w poszczególnych gminach, celem było pozyskanie środków finansowych w sporej kwocie – ponad  100 000 złotych. Cóż, do symbolicznego kapelusza powędrowały pieniądze w kwocie uzależnionej od ilości mieszkańców. Jedna gmina wyłamała się i słusznie. ponieważ jej szef daleki od spółki, ale bliski mieszkańcom , zadał proste pytanie – dlaczego?

„Chwilę” później pojawiła się kontrola w jego lokalnym Ośrodku Zdrowia. Sprawa marginalna, ale budzi uzasadnione domysły, czy te dwa fakty w jakiś sposób się łączą, a może to tylko „przypadek”? Gminna „ściepa” miała zapewnić tucholskiemu szpitalowi dokończenie zobowiązań. Cel szczytny, bo dobro obywateli nie ma ceny?

Tucholski szpital zatrudnia zupełnie niezły personel, przy utyskiwaniu wąskiej grupy, cieszy sie sporym uznaniem, ale…, zdaje się, że prócz  lekarzy (dawniej „doktorów), zatrudnia chyba również SPIN DOCTORA, który zgodnie z wszelkimi regułami socjotechniki zatka lokalnym mediom usta dwoma krótkimi tekstami i galerią fotografii, która nie pozostawia złudzeń malkontentom również z TOKiS-a, a którzy kwestionują zasadność wspomnianej już finansowej „zrzutki „.

Przesłanie tych treści odczytać można w sposób jednoznaczny –  czego się czepiacie – patrzcie, czego dokonaliśmy.

Oddział Ginekologiczny w nowej odsłonie

Informujemy, że zakończył się remont Oddziału Gineologicznego. Od kwietnia Pacjentki przyjmowane są już w nowej lokalizacji na I piętrze („starej” części szpitala). W oddziale znajdują się 4 sale chorych (3-trzyosobowe i 1-jednoosobowa). Przy każdej sali chorych jest łazienka.

***

Remont Oddziału Chirurgicznego

Po Oddziale Ginekologicznym przyszedł czas na remont Oddziału Chirurgicznego. Prace trwają na nim od kwietnia. Zakończenie remontu planowane jest w czerwcu.

Prawda jak pięknie? Przynajmniej to stwierdzenie dotyczy pierwszej galerii, gdzie oddział jest gotowy do przyjęcia pacjentek. Jednak druga galeria budzi pewne obawy. Czy wspomniany, hipotetyczny, szpitalny Spin doctor uprzedza samorządowców i nas – podatników o tym, że musi odbyć się  następna „ściepa”, która pozwoli dokończyć „rozgrzebaną” kolejną inwestycję – oddział? Jeżeli ten hipotetyczny specjalista – pijarowiec ma odrobinę oleju w głowie, to właśnie tak trzeba odebrać tę informację. Oczywiście, istnieje możliwość, że wspomniane ponad 100 000 przeznaczono właśnie na ukończenie tego zadania. O…., jedzie mi tu czołg?

Wniosek? Panie Burmistrzu, panowie Wójtowie, bądźcie przygotowani, wkrótce znowu potrząśniecie trzosem, tym samym w niebyt odejdą wszelkie plany związane z doposażeniem  policjantów w nowe radiowozy, czy zaspokojenie innych potrzeb. A może warto postawić się wreszcie „okoniem” i powiedzieć władzom szpitala: Drodzy Państwo – sorry, ale koniec, zacznijcie mądrze zarabiać i wypłacać udziały członkom spółki! Szpital, to biznes, jak każdy inny – dobił finanse powiatu i w zasadzie powinien zmienić właściciela. Niestety, nie wszystko jest „cacy”.

Istnieje stare przysłowie: „Powiedziały jaskółki, że niedobre są spółki” do tej nie przystąpiła na szczęście jedna gmina, która potrafi myśleć i przewidywać. Prócz pięknego szpitala i dobrej kadry, mamy… worek bez dna i pijarowca, który dba o interesy swojego pracodawcy.

_______________________

(mrf.)

Wykorzystano materiały z witryny http://www.szpitaltuchola.pl/

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook