14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy tzw. „imigranci” trafią do starego ośrodka wypoczynkowego w Teologu?

2 min read

TOKiS – PRESS wywołał dyskusję na temat tzw. „imigrantów”, którzy być może pojawią się w naszym powiecie. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że temat rozwinął wojewoda, który zwrócić się z konkretnymi pytaniami do lokalnych włodarzy gmin, powiatów i  miast województwa.

Dokonano tego ponad miesiąc temu, czyli… władza wiedziała o tym, że nowy premier prędzej, czy później w konsultacjach z przywódcami unijnymi, będzie musiała przyjąć ustalone przez poprzednie, polskie władze „zakontraktowane” 7000 osób różnego wyznania, przynajmniej tego przez nich deklarowanego.

Wszyscy łudzą się, że tzw. uchodźcy, uciekną do Niemiec i problem sam się rozwiąże, jednak uszczelnianie granic państw unii doprowadzi do tego, że „imigranci” stając wobec wyboru biletu w jedną stronę, osiedlą się nawet w Polsce. Co wtedy, dokąd trafią?

TOKiS – PRESS otrzymuje coraz bardziej niepokojące informacje, które dotyczą ewentualnego zakwaterowania tej armii ludzi. Część z nich może trafić do naszego powiatu, gdzie ich ulokować? Odnaleźliśmy takie miejsce… i  kwestią czasu może się okazać, że uprzedzamy działania lokalnych władz, które dyskretnie określają swoje możliwości lokalowe.

Wręcz idealnym miejscem może być stary, zaniedbany, leżący na uboczu (tylko pozornie) ośrodek wypoczynkowy w Teologu.  odwiedziliśmy to miejsce…

Dzisiaj tylko spekulujemy, ale co wydarzy się  jutro? Najbliższe dwa lata przyniosą zapewne odpowiedź na pytanie, czy trafią do nas „uchodźcy” wysokiego ryzyka i jak zareagują mieszkańcy, którzy postawieni zostaną przed faktem dokonanym?

______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook