26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

CZY W POWIECIE TUCHOLSKIM JEST BEZPIECZNIE?

2 min read

O tym przekonamy się już za chwilę w krótkiej wypowiedzi pana KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI Krzysztofa Bodzińskiego, podczas wystąpienia podczas piątkowej ( 25 – 04 – 2014) sesji Rady Miasta.

A jakie są odczucia społeczne? Radni miejscy w zasadzie nie mają większych uwag z wyjątkiem tych, które dotyczą wybryków chuligańskich związanych z „kibicami” drużyn piłkarskich. Efekt? Bójki, wybite szyby w okolicznych domach. Takie zdarzenie miało ostatnio miejsce przy ulicy Cegielnianej i Warszawskiej w Tucholi. Policja jest jak na razie bezsilna i liczy na współpracę ze społeczeństwem ( jak zawsze). Polak, zwłaszcza po przemianach chętniej donosi do US na bliźniego w kwestiach materialnych, niż w kwestiach dotyczących zakłócania porządku bojąc się konsekwencji (zemsty). To idiotyzm i zachęcanie pospolitych bandytów do podobnych czynów. Warto się nad tym zastanowić. Osobną kwestią są słynne graffiti na ścianach tucholskich budynków w eksponowanych miejscach, ale do tej sprawy odniesiemy się w sposób bardziej szczegółowy, już wkrótce.

Radni zainteresowani byli również słynnym w regionie zdarzeniem, które dotyczyło okradania kont bankowych mieszkańców. Narzędziem pośrednim tego procederu były bankomaty, na których montowano specjalne urządzenia sczytujące kody. W efekcie pieniądze podejmowane były nawet w dalekiej Japonii. Śledztwo w tej sprawie (jak informuje miejscowy komendant policji) zostało umorzone, co nie oznacza, że odstąpiono w sposób całkowity od prób wykrycia sprawców.

___________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook