19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy warto wstąpić do POLICJI?

1 min read

W środę (10.01.2018r.) uczniowie ZSLiT w Tucholi, wraz ze szkolnym doradcą zawodowym odwiedzili komendę policji. Miejscowi funkcjonariusze przygotowali spotkanie, na którym to promowali zawód policjanta. Młodzież szkolna z dużym zainteresowaniem przysłuchiwała się omawianym zasadom przyjęć do służby w policji oraz poszczególnym etapom przebiegu kariery w tej formacji.

 

Na wstępie policjanci szczegółowo omówili proces rekrutacji, zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów

i komórek organizacyjnych. Podkreślili, że warto wstąpić do policji, gdyż jest to ciekawa i interesująca służba, która daje m.in. stabilne, stałe zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych, możliwość doskonalenia zawodowego oraz szeroki katalog specjalizacji.

Podkreślili, że przede wszystkim jest to wyjątkowa rola społeczna, gdyż bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu. Mundurowi zaprosili uczniów na kolejne spotkanie, gdzie zaprezentują nowoczesne pomieszczenia miejscowej komendy, takie jak strzelnica laserowa, niebieski pokój, sala odpraw do służby, pokój okazań, siłownia oraz areszt. Przyszli policyjni adepci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z funkcjonariuszami miejscowej komendy.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook