4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” – biblioteka w Drożdzienicy otworzyła swoje podwoje

2 min read

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” – takie oto słowa zostały zamieszczone na pamiątce z Żalna od tamtejszej szefowej Biblioteki, Pani Regina Kostrzewska.

Podobnie jak na krakowskich Targach Książki do Biblioteki w Drożdzienicy tłumnie przybyli nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale i gminy, by wspólnie dokonać uroczystego jej otwarcia.

Kiedy miesiąc temu zjawiłam się w progach nowo wyremontowanego budynku, widać było całą górę potrzeb i niedociągnięć. Czas jednak zadziałał na korzyść tego miejsca. Panie bibliotekarki: Kamila Wandzińska oraz Halinka Bonk, już od rana, całe w nerwach czekały na tę chwilę.

Poświęcenia biblioteki dokonał miejscowy ksiądz proboszcz Jerzy Sikora, który w swym przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na wagę w dzisiejszych czasach książki. Środki masowego przekazu są dzisiaj krzykliwym medium, w którym rządzi pieniądz, chęć władzy, zdobycia najwyższych szczytów i zaszczytów. Nic jednak nie odda tej magii i tajemniczej siły, jak książka. To ona daje nam to drugie życie, wywołuje wiele emocji, pozwala kształtować pewne podstawy światopoglądowe.

Biblioteka w Drożdzienicy przeszła kilka renesansów. Najpierw mieściła się w kilku budynkach obok szkoły, potem w remizie strażackiej, by wreszcie trafić do samej szkoły, a następnie, by osiąść już w budynku tuż przy placu zabaw. Stała się odrębną komórką, miejscem, gdzie każdy czytelnik poczuje się nie tylko wyjątkowo, ale i przytulnie. To za sprawą miłej atmosfery, jaka tam panuje i emanuje od samej Pani Halinki Bonk, która swym szczerym uśmiechem potrafi rozpromienić nawet pochmurny dzień.

Na uroczystości głos zabrał również Wójt Gminy Radosław Januszewski, który podziękował nie tylko pani Halince i Kamili, ale też wszystkim tym osobom, które w bezpośredni i pośredni sposób przyczyniły się do powstania tego miejsca. Podziękowania trafiły także do obecnych: Przewodniczącego Rady Gminy Witolda Otta oraz Kierownika Gminnego Zespołu Oświatowego Pana Jana Przybysz.

Po oficjalnej części przyszedł czas na poczęstunek, ożywione dyskusje i upominki. Tym razem Kamila i Pani Halinka wręczyły je księdzu proboszczowi oraz Panu Janowi Przybysz.

Było miło, ciepło, przytulnie i kolorowo. Padły pierwsze zaproszenia dla osób w wieku dojrzałym na zajęcia komputerowe.

Filia GBP w Drożdzienicy zaprasza miłośników literatury na spotkania, rozmowy i naukę.

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” – niech to będzie motto dla wszystkich.

Po raz drugi korzystając z okazji, chciałybyśmy zaprosić wszystkich kochających literaturę i słowo pisane na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Kęsowie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższe odbędzie się 3 listopada 2014r. o godzinie 17:00.

_________________________

Agnieszka Krizel

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook