21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dar wielu serc, dzięki wsparciu wiernych z Jeleńcza i Kęsowa chora Magdalena otrzyma kolejną szansę na życie!

2 min read

W naszym powiecie dzieją się wspaniałe rzeczy, nie ukrywajmy tego, okoliczne gminy potrafią zadziwiać i zachwycać swoimi działaniami. Miejmy jednak świadomość, że gmina to zawsze ludzie, a ci potrafią być wspaniali.

zdjecie0130Minęła ledwie doba od chwili, gdy w przestrzeń medialną powędrowała informacja, że dzisiaj, w niedzielę, tuż  po mszach świętych w Jeleńczu i Kęsowie, odbędzie się kwesta. Do zdarzenia doprowadził pan wójt Kęsowa przy współudziale bardzo wrażliwej na los innego człowieka grupy. Od kilku tygodni walczymy o to, aby udzielić wsparcia Magdzie Adamczyk- tucholance, byłej pracownicy kęsowskiego urzędu, którą wiele osób zachowało w życzliwej pamięci. Informowaliśmy o tym wielokrotnie, Magda jest bardzo chora, jej stan może się zmienić na lepszy, warunkiem są specjalne turnusy rehabilitacyjne. Niestety są kosztowne, a wszelkie rodzinne rezerwy zostały wyczerpane.

Z pomocą przybyli ludzie wrażliwi i są tego efekty! Do akcji przyłączają się również inne niezależne media. W efekcie,  prośba o pomoc rozchodzi się w tempie iście błyskawicznym. Jednak to, co wydarzyło się we wspomnianych Jeleńczu i Kęsowie zadziwia.

Do kwestujących ustawiły się nawet kolejki, wpłacano dosłownie… kto ile mógł i uzbierała się zawrotna kwota – 2316 zł. U nas to rekord –  mówi szczęśliwy wójt Kęsowa pan Radosław Januszewski znany z wielu akcji pomocowych.

Cóż można dodać? Chyba tylko to, że dziękujemy wszystkim za każde wsparcie i cieszymy się z każdej wpłaconej złotówki, bo mamy świadomość tego, że ratujemy kolejne wspaniałe życie.

Upragniona rehabilitacja Agnieszki jest już o krok, niestety, będzie ich więcej, ale znając wrażliwość Naszej Społeczności poradzimy sobie i z tym problemem. Polakom świat zarzuca wiele wad w większości są one irracjonalne, może to zazdrość tego, że w potrzebie potrafimy się zjednoczyć?

I to jest wspaniałe, oby takich „wad” był ocean.

________________

(mrf.)

Fot. bez ściemy

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook