20 października 2020

Dariusz Karnowski w sprawie bezdomnych i nowego przejścia dla pieszych

2 min read

Temperatury gwałtownie spadają, a wraz nimi szanse na przeżycie bezdomnych, podczas kolejnej mroźnej nocy. Nie  ma ich w mieście zbyt wielu, problem jednak stanowić mogą ci, którzy chwilowo znajdą się w naszym miasteczku.

Swego czasu, zdarzały się wypadki, że aby nie zamarznąć bezdomni forsowali drzwi jednostek uspołecznionych, jednak to zdarzenia sporadyczne i dawne. Nad losem tych ludzi pochylił się radny miejski Dariusz Kwaśniewski. Prócz tej sprawy, radny skierował  pytanie do burmistrza w sprawie ślimaczącej się budowy nowego przejścia dla pieszych przy ulicy Cegielnianej, które miało pojawić sie jeszcze w listopadzie.

O ile na pierwsze pytanie radny otrzymał odpowiedź, choć bez szczegółów dotyczących miejsca do którego przewożeni są bezdomni, tak w drugiej, równie ważnej sprawie, odpowiedzi nie było. Trudno się temu dziwić, w gąszczu problemów z którymi boryka się miasto.

Przypomnijmy…

Obiecane przejście dla pieszych z sygnalizacją i innymi „ułatwieniami” przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych stanie na wysokości ul. Witosa i przynajmniej według zamierzeń ułatwi przejście przez ulicę Cegielnianą, którą przebiega  droga wojewódzka  nr 240 (Świecie-Tuchola-Chojnice). Ma się również pojawić w tym miejscu odnowione  oznakowanie poziome i pionowe.

W chodnik, tuż przed przejściem wbudowane mają zostać żółte płytki z wypustami i wgłębieniami, ułatwiające orientację osobom niewidomym. I teraz najlepsze…, inwestycja ma kosztować uwaga! 100 000 złotych!

W kuluarach UM słyszymy komentarze, że w tej cenie równie dobrze można wybudować kładkę. Złośliwi wspominają też coś o teleporterze. Cóż, urzędnicy mają poczucie humoru, kierowcy i piesi raczej nie, ponieważ nowe przejście rozwiąże problem właśnie ich, a skomplikuje (korki drogowe) życie kierowcom, co w efekcie spotęguje hałas, zanieczyszczenie powietrza i kolejne protesty właścicieli pobliskich posesji. Jak wybrnąć z impasu? Obwodnica? Jeszcze długo nie.

Ktoś nie pomyślał, czy zrobił to zbyt szybko?

________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook