27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Darmo „oddam słup energetyczny” w dobre ręce?

1 min read

Pozostajemy w tucholskich klimatach, czyli… jest zimno, wietrznie i pada śnieg z deszczem. Jednak zła aura nie powoduje ślepoty i zaniku pamięci, bo zdaje się na te przypadłości ktoś zachorował.

dsc09404 dsc09405 dsc09406 dsc09407Ulica Stary Dworzec w Tucholi, na wysokości posesji numer jeden, wzdłuż  tzw. drogi wewnętrznej leży sobie… słup energetyczny w dodatku nowy. Nic, tylko zamówić ciężarówkę i dźwig i jazda do domowego ogródka, zawsze się do czegoś przyda! Czy ktoś go zgubił, czy leży tam celowo? Trudno powiedzieć, jak również niewiadomą jest to, czy owa zguba należy do „właścicieli żelaznego szlaku”, czy też energetycy urządzili sobie chwilowy „przystanek Alaska”.

Faktem jest, że betonowa rura nikomu nie przeszkadza, ale pozostawiać bez nadzoru coś, co trochę kosztuje? Ktoś rzeczywiście musi być zamożny. A może to początek dawnej, niezrealizowanej przed laty kładki nad torowiskiem? Polacy to naród MacGyverów i wykorzystanie takich konstrukcji, jako podpór, nie jest chyba złym pomysłem. Kto wie, może dowiozą ich więcej i dla odmiany ułożą je w poprzek ulicy? Jednak, od czego mamy nadzór budowlany? Póki co, wydaje się, że szacowna instytucja nie ma o tym pomyśle zielonego pojęcia.

Ponieważ to my odnaleźliśmy tę zgubę, oczekujemy od właściciela „słusznego” znaleźnego.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook