Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie- Światowy Dzień Chorego

Pod hasłem Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie obchodzony jest w tym roku Światowy Dzień Chorego. Ustanowiony w 1992 roku przez Papieża Jana Pawła II. W Bydgoszczy obchody zostały połączone ze Świętem Służby Więziennej w stulecie polskiego więziennictwa. W uroczystościach w bydgoskim Areszcie Śledczym wziął udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w terenie wspólnie z personelem szpitala odbył wizytę studyjną w oddziałach i spotkał się z chorymi, do których skierował swoje słowo.

Na całym świecie, także w naszym regionie, ten dzień jest szczególną okazją, aby zwrócić uwagę na konieczność stałej pomocy i opieki udzielanej osobom chorym i niepełnosprawnym. Z okazji Światowego Dnia Chorego słowa wsparcia kieruje do pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło ratowania zdrowia i życia.– mówił Wojewoda.

To już 27 Światowy Dzień Chorego. Papież Jan Paweł II ustanowił go w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. W tym roku obchody święta odbyły się w Kalkucie w Indiach, gdzie swoją działalność na rzecz chorych i ubogich prowadziła św. Matka Teresa. Celem ustanowienia Światowego Dnia Chorego była m.in. potrzeba zwrócenia uwagi na konieczność stałej opieki nad osobami chorymi oraz włączenie służby zdrowia do działań na rzecz godności ludzi chorych i ich rodzin.


bydgoszcz.uw.gov.pl

admin

Next Post

Koncert Walentynkowy w wykonaniu Arte Con Brio

wt Lut 12 , 2019
Burmistrz Tucholi oraz Tucholski Ośrodek Kultury zapraszają na Koncert Walentynkowy w wykonaniu zespołu „Arte Con Brio”, który odbędzie się 14 lutego 2019 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej TOK.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook