29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dawno, dawno temu w pewnej galaktyce… Zlot fanów”GWIEZDNYCH WOJEN” ponownie z Toruniu!

2 min read

Kujawsko-Pomorskie znów zmieni się w „odległą galaktykę” z najsłynniejszej filmowej sagi wszechczasów. Siódmy zlot miłośników serii „Gwiezdne Wojny” odbędzie się w najbliższy weekend w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Wiele atrakcji czeka na wszystkich mieszkańców regionu.

gwStarForce 2015 rozpocznie się już w piątek (18 września) koncertem Star Wars Saga w Auli UMK w Toruniu w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Macieja Sztora, specjalizującego się w interpretacji amerykańskiej muzyki filmowej.

Główna część zlotu odbędzie się w sobotę (19 września) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Gościem specjalnym będzie Jerome Blake, brytyjski aktor, który zagrał w trzech epizodach Gwiezdnych Wojen, odgrywając aż sześć ról. Nie zabraknie też tradycyjnej parady postaci z gwiezdnowojennego świata z Rynku Nowomiejskiego do CSW.

Na najmłodszych czekają warsztaty Jedi, zajęcia z masą solną i gwiezdnym origami, a także kącik Lego. Dla starszych przygotowano  prelekcje i pokazy, a także wystawy, które po raz pierwszy będą otwarte także w piątek i niedzielę. Wśród nich zobaczyć można będzie m.in. prace rysowników tworzących dla gier Star Wars – Tomka Jędruszka i Mariusza Gandzela oraz papierowe modele pojazdów z „Gwiezdnych Wojen”.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie www.starforce.eu

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2015” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorów wspierają także Toruńskie Imperium Star Wars, Polska Społeczność Mandalorian Manda’Yaim oraz organizacje kostiumowe 501st Legion, Rebel Legion, Imperium Mocy.

________________________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook