21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DDP „Senior +” w Tucholi otworzył swoje podwoje

2 min read

Jest nowoczesny, pachnący świeżością i kompleksowo wyposażony, a przede wszystkim otwarty dla osób starszych, które potrzebują opieki i wsparcia, a czasami po prostu towarzystwa. Mowa o Domu Dziennego Pobytu „Senior +” w Tucholi. Dziś (11.10) odbył się dzień otwarty połączony z poświęceniem placówki. Tego aktu dokonał biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Nowy budynek DDP „Senior+” w Tucholi

„Naszą ideą było, żeby roztoczyć opiekę nad ludźmi starszymi, ale często samotnymi, którzy nie mają kontaktu z otoczeniem, bo mają np. jakieś dysfunkcje czy po prostu brak im sił. Mam nadzieję, że będzie to przytulne miejsce, gdzie nasi uczestnicy znajdą dużo miłości, sympatii, wyciszenia i takiego wspólnotowego działania. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej placówki. Są to radni Rady Miejskiej, którzy podjęli uchwałę ws. budowy tego obiektu oraz moim współpracownikom, którzy z sercem i dużym zaangażowaniem pracowali na rzecz jego utworzenia” – zaznaczył burmistrz Tadeusz Kowalski.

Głos zabrał również biskup Ryszard Kasyna, który podkreślił, że najważniejszy jest klimat domu, na który składa się życzliwość, przyjaźń i miłość.

„Ważne jest, abyśmy umieli tak spoglądać na życie i na siebie, że każdy z nas potrzebuje życzliwości, miłości, dobrego słowa” – mówił biskup Kasyna. „Człowiek jest w pełni człowiekiem, kiedy żyje dobrocią, kiedy dostrzega obecność drugiego człowieka” –dodał.

Dom Dziennego Pobytu rozpocznie swoją działalność od najbliższego poniedziałku (15.10). Jego prowadzenie powierzono tucholskiej Spółdzielni Socjalnej PROGRES. Jest już komplet podopiecznych. 15 osób otrzymało stosowne decyzje. Jednak, jak zapewnia burmistrz Tadeusz Kowalski, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Placówka będzie otwarta w dni powszednie od godz. 8:00 do godz. 16:00. W tym czasie pensjonariusze będą mogli skorzystać m.in. z sali rehabilitacyjnej wyposażonej w profesjonalny sprzęt pod okiem wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów i różnego rodzaju zajęć. Jest również specjalny pokój wyposażony w pięć łóżek, z którego w razie potrzeby pensjonariusze mogą skorzystać i udać się na drzemkę.

„Postaramy się zapewnić Państwu jak najwięcej atrakcji w trakcie pobytu w tym domu. Mamy plany, jak będziemy działać. Mam nadzieję, że docenicie pobyt w tym miejscu” – mówiła Aleksandra Judejko ze Spółdzielni Socjalnej PROGRES.

Dodajmy, że budowa Domu Dziennego Pobytu została sfinansowana ze środków własnych gminy Tuchola (koszt inwestycji: 928 650,00 zł), natomiast na jego wyposażenie gmina zdobyła dofinansowanie ze środków rządowych w wysokości 80%.


Agnieszka Schreiber-Gut

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook