30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Decyzją biskupa, odchodzi ceniony duszpasterz

2 min read

Duchowni są jak żołnierze, o wszystkim decyduje oficer i to wysokiej szarży – biskup. W Kościele nie ma demokracji, panuje dyktat i nikt nie dyskutuje z podjętymi decyzjami przełożonych. Inaczej reagują wierni, którzy bezbłędnie oceniają działalność ich duszpasterza. W tym przypadku to osoba wyjątkowa, której wszystkim nam będzie brakowało – Ksiądz Rafał Witta proboszcz parafii Jeleńcz – Kęsowo odchodzi do innej parafii!

Biskupie dekrety podobno nie podlegają dyskusji, nie u nas.

Mieszkaniec gminy Kęsowo napisał:

Przyszedł do nas 1 marca 2011 roku. Będziemy go wspominali i pamiętali, co z parafianami zrobił z kościołem w Jeleńczu, któremu 5 lat temu groziło zamknięcie przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ks Rafał to bardzo pogodny, skromny i uśmiechnięty człowiek. Wychowawca młodzieży, ministrantów, piłkarz, organizator wielu pielgrzymek do miejsc kultu Maryjnego. Na zawsze będziemy mu wdzięczni za wielkie dzieła duchowe i materialne…

W tej krótkiej charakterystyce mieści się prawie wszystko. TOKiS – PRESS od samego początku uczestniczył w remoncie słynnej bazyliki w Jeleńczu. Wraz z panem wójtem, księdzem proboszczem Rafałem i budowlańcami wdrapywaliśmy się wszędzie tam, gdzie przeciętny zjadacz chleba dostałby zawału. Wszystko było sprawdzone, opracowane, przemyślane i etapami finalizowane. Ile na to wszystko poświęcono czasu i pieniędzy, wiemy tylko my – ludzie, którym leżało na sercu przywrócenie do życia wspaniałej świątyni. Udało się i nie było to  przypadkiem. Wielkie i wspaniałe dzieło księdza Rafała i jego oddanych sprawie parafian. Czego dotknął, zmieniało się w złoto, dlatego trudno się dziwić tej społeczności, że bolesnym doznaniem będzie rozstać się z tak wyjątkowym duszpasterzem.

Cóż, przełożony księdza, ma inną wizję Jego przyszłości i przenosi go tam, gdzie diabeł mówi dobranoc, do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gołubiu. Być może to zacna parafia, jednak dla nas jest ledwie zamazaną kropką na mapie.

Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że ksiądz Rafał poradzi sobie wszędzie, ma ten jedyny w swoim rodzaju dar – zjednywania sobie ludzi. Prawdziwy ksiądz z powołania i godny naśladowania, pomimo młodego wieku w czasach, gdzie Kościół przechodzi głęboki kryzys. Przynajmniej tak twierdzą lewackie media.

Jednak jak mówi stare, literackie porzekadło:”niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Mistrz Fredro trafił w samo sedno.

Księże Rafale, dziękujemy i… zapamiętamy.

_____________________

Mariusz R.Fryckowski

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook