19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Depresja to nie chwilowy smutek… Konferencja w Tucholi

2 min read

Dzisiaj w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja, która w całości poświęcona została chorobie, o której większość z nas słyszała, ale niekoniecznie zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest niebezpieczna. Depresja to nie chwilowy smutek…. Nieleczona doprowadzić może nawet do śmierci.

Konferencja rozpoczęła się wczesnym popołudniem, organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi im. ks. ppłk. J. Wryczy, reprezentowana przez p. dyrektor Marzenę Gumińską. Udział niej wzięli zaroszeni goście, wśród nich kawaler Orderu Uśmiechu p. Halina Janowska – Giłka, (prelegent) psycholog –Ewelina Pociot –Gostomska, (prelegent) komisarz Monika Hermann z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Konferencję podzielono na kilka paneli. Pierwszy poświęcony depresji, poprowadziła Anna Morawska – Borowiec, znakomita dziennikarka telewizyjna, jednocześnie psycholog oraz prezes Fundacji „Twarze depresji”, która wykonuje absolutnie wspaniałą pracę.

Prezes Fundacji otrzymała wiele nagród za podejmowanie w debacie publicznej problemu depresji, m.in. Nagrodę Aureliusza wręczoną przez prof. Piotra Gałeckiego – Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Psychiatrii. Niezwykłym wyróżnieniem zarówno dla niej, jak i jej męża Jakuba Borowca było spotkanie i możliwość rozmowy z Księciem Williamem. Podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 roku Książę William postanowił spotkać się z kilkoma organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia psychicznego.

Do celów Fundacji „Twarze depresji” należą m.in.: edukacja społeczeństwa i przełamywanie stereotypów na temat chorób psychicznych, w szczególności depresji; promocja i ochrona zdrowia, w szczególności zdrowia psychicznego; zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych chorobami psychicznymi, w szczególności depresją; promocja i organizacja wolontariatu; inspirowanie postaw obywatelskich i prospołecznych.

KONTAKT DO FUNDACJI „TWARZE DEPRESJI”: fundacja@twarzedepresji.pl

Adres witryny fundacji: http://twarzedepresji.pl/o-fundacji/

Film


Galeria(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook