26 października 2020

„DINO” dobije sklepy przy ulicy Świeckiej w Tucholi

1 min read

I kolejny kwiatek w butonierce tych, którzy wydali zgodę na wybudowanie i działalność nowego marketu w Tucholi  –  „DINO”.

Sieć tych sklepów rośnie w Polsce w tempie odrobinę wolniejszym, niż  „Biedronki”, ale i one wyczuły koniunkturę w małych ośrodkach. Na biedzie zarabia się od wieków największe pieniądze, czyli… w Tucholi powstanie „DINO”!  Jednak nie to jest ważne, a fakt, że kolejny market w Tucholi pozbawi pracy istniejące już sklepy. W pierwszej kolejności odczują to handlowcy wzdłuż ulicy Świeckiej, choć położenie sklepu ( tuż obok przejazdu kolejowego) wskazuje, że właściciel postawił na przyjezdnych.

Jaki jest „Dino”? To przeciętny market z towarami przeciętnej jakości w przeciętnych cenach, nic szczególnego. Początkowy entuzjazm szybko oklapnie, jak zawsze, kiedy tej społeczności coś spowszednieje. Oczywiście, sklep przetrwa, bo postawił na tych, którzy są w naszym mieście przejazdem. zastanawia jednak fakt, jak właściciel rozpoznał rynek, skoro podejmuje ryzyko budowy sklepu przy drodze, która po wybudowaniu obwodnicy straci na znaczeniu. A może prawda jest inna, którą skrzętnie ukryto przed opinią społeczną?

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook