2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ W CHOJNICACH (fotorelacja)

2 min read

Wystawy fotografii, malarstwa i grafiki, warsztaty sztuk plastycznych i kulinarnych, prezentacje sztuk walki to tylko niektóre atrakcje Dni Kultury Japońskiej, które odbyły  się w Chojnicach w dniach 14-15 września 2013 roku.

W tym roku mija 20 lat, od kiedy swoją działalność w Chojnicach rozpoczęła sekcja japońskiej sztuki walki aikido. Z tej okazji Chojnickie Stowarzyszenie Aikido, Chojnicki Dom Kultury i Centrum Park Chojnice zaprosili wszystkich sympatyków Kraju Kwitnącej Wiśni na Dni Kultury Japońskiej pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Warszawie.

W Dniach Kultury Japońskiej udział wzięła wyjątkowa osobistość – pan Jerzy Pomianowski. W 1987 ukończył studia z zakresu socjologii na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku lat 80. był członkiem zarządu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, kierował niezależnym wydawnictwem akademickim (Studencką Oficyną Wydawniczą SOWA).

W 1988 pracował jako ekspert UNESCO w Sri Lance. Od 1990 do 1991 był starszym specjalistą ds. szkół niepublicznych w gabinecie ministra edukacji narodowej. Od 1991 związany z resortem spraw zagranicznych. Przez rok był wicedyrektorem Departamentu Afryki, Azji, Australii i Oceanii MSZ, następnie do 1997 pełnił funkcję dyrektora tego departamentu. W latach 1997–2002 był ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP w Japonii. Po powrocie do kraju zajmował kolejno stanowiska przewodniczącego komisji przetargowej w Departamencie Promocji MSZ (do 2004), ambasadora tytularnego i pełnomocnika ministra spraw zagranicznych ds. przygotowania i organizacji III szczytu Rady Europy (do 2005), dyrektora generalnego służby zagranicznej (do 2006) oraz dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej i koordynatora programu Polskiej Pomocy Zagranicznej (do 2008). Przez kolejne trzy lata był dyrektorem Partnerstwa dla Demokratycznego Rządzenia w paryskim biurze OECD.

1 lipca 2011 objął stanowisko wiceministra spraw zagranicznych w randze podsekretarza stanu. W styczniu 2013 powołany na stanowisko dyrektora wykonawczego. Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji (od czerwca 2013). 5 lipca 2013, w związku z objęciem stanowiska dyrektora Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji, został odwołany ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych w randzie podsekretarza stanu. (Wikipedia)

Jest także aikidoką, uzyskał 6 dan, został też prezydentem Polskiej Federacji Aikido. Odznaczony japońskim Orderem Wschodzącego Słońca II klasy. Wystąpił gościnnie na wydanej w 1988 płycie Spokojnie zespołu Kult, grając na tabli.

Tuchola była reprezentowana przez  trenera Artemiego Mechlińskiego – adres!!! http://aikido.tuchola.pl/kontakt.html

Oto kadry z tego wydarzenia!!!

Gościem honorowym był Jerzy Pomianowski Prezydent Polskiej Federacji Aikido Minister RP oraz były Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii. Pan Jerzy Pomianowski, który ma tytuł 6dan w Aikido osobiście poprowadził treningi i zaprezentował „drogę miecza”.

Włodzimierz Malinowski podczas gry w GO z panem Jerzym Pomianowskim.

(red.)

Fotografie:  Włodzimierz Malinowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook