18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Do Edynburga wprost z Bydgoszczy

2 min read

travelmaniak.co.uk

W niedzielę (2 sierpnia) zostało uruchomione kolejne bezpośrednie zagraniczne połączenie lotnicze z Bydgoszczy. Nowa destynacja to Edynburg w Szkocji, do którego samoloty niskobudżetowych linii latają dwa razy w tygodniu. Mamy też więcej rejsów do Londynu Stansted i wróciły loty do Londynu Luton. Bydgoskie lotnisko, które przed epidemią Covid radziło sobie z roku na rok coraz lepiej, działa na coraz większych obrotach.

Maszyny Ryanaira będą latać na linii Edynburg-Bydgoszcz i Bydgoszcz-Edynburg dwa razy w tygodniu, w niedziele i czwartki (start z Edynburga 15.10, lądowanie w Bydgoszczy 18.30; powrót: wylot z Bydgoszczy 18.55, lądowanie w Edynburgu 20.15).

– Rozwój siatki połączeń i nowe kierunki bardzo dobrze świadczą o potencjale naszego lotniska. Dowodzą też, że strategia zarządzającej nim spółki jest pozytywnie oceniana przez partnerów. Cieszę się, że Port Lotniczy Bydgoszcz szybko odbudowuje ofertę po ograniczeniach związanych z epidemią – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– Na tę wiadomość czekało wielu naszych pasażerów. Konkurencyjne ceny biletów zachęcają  między innymi do planowania krótkiego wypoczynku na Wyspach Brytyjskich – mówi prezes PLB Tomasz Moraczewski.

Rejsy do Edynburga to niejedyna dobra informacja. 2 sierpnia Ryanair wznowił również loty do Londynu Luton (rejsy w piątki i niedziele). Zwiększa się też liczba rotacji do Londynu Stansted (teraz 5 razy w tygodniu, również w piątki i niedziele).

***

Rozkład lotów obejmuje też obecnie połączenia do Birmingham (czwartek/sobota), Dublina (wtorek/sobota), Zadaru w Chorwacji (sobota) i Zakynthos w Grecji (czwartek). Szczegóły na stronie https://plb.pl/siatka-polaczen/.


Port Lotniczy Bydgoszcz

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook