2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Do szkół powróciła młodzież i… narkotyki

2 min read

Nowy rok szkolny już trwa i jak to bywa, wraz z młodzieżą pojawiły się i inne problemy. Najbardziej palącym są oczywiście narkotyki i zadziwienie, że tak łatwo można je kupić w naszym powiecie.

Przekonali się o tym cekcyńscy policjanci, którzy na swoim terenie zatrzymali mieszkańca Tucholi, który nie handlował pietruszką, czy selerem. Rzecz wydarzyła się cztery dni temu (14 września 2016).

Policjanci z Posterunku Policji w Cekcynie zatrzymali do kontroli 20-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego. W trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności, w pojeździe policjanci ujawnili 12 gramów marihuany oraz ponad 2 gramy amfetaminy.  Od tego momentu zaczęły się czynności procesowe dla kryminalnych. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci dodatkowo ujawnili aż 65 gramów marihuany. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymany trudnił się sprzedażą środków odurzających. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tucholi oraz  przedstawiono mężczyźnie zarzuty, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz udostępnianie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za powyższe przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KPP – Tuchola)

No, cóż, jeden wyjątek wiosny, a raczej jesieni, nie czyni, wszyscy zapewne zastanawiamy się nad tym, ilu łącznie jest shoes dealerów, na terenie naszego powiatu? A może rzeczywiście, słynne „buty na drucie”, zgodnie z teorią, którą już przedstawialiśmy ( tutaj), są wskazówką dla wszystkich, którzy mają ochotę odlecieć w kosmos, lub na cmentarz?

Owych „wskazówek” , jak się okazuje, przybywa, można je podziwiać już w pobliżu tucholskiej prokuratury i na wylocie z Tucholi w kierunku Bydgoszczy.

____________________

(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook