20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DOBIEGŁ KOŃCA „PROGRAM ZAPOBIEGANIA UPADKOM DLA SENIORÓW Z GMINY GOSTYCYN”

2 min read

Przypomnijmy w 2019 roku, po raz kolejny, wójt gminy Gostycyn  podpisał umowę partnerską na przystąpienie do programu pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”, organizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Trener Krzysztof Muzioł

W efekcie, we wrześniu ub.r., uczestnikami programu zostało 18 seniorów z gminy Gostycyn, którzy pozytywnie przeszli wszystkie badania oraz ocenę sprawności fizycznej i testy psychologiczne, a następnie zostali zakwalifikowani do treningu fizycznego, prowadzonego 3 razy w tygodniu po 45 minut przez wykwalifikowanego trenera.

Ćwiczenia trwały pełne 3 miesiące. Ostatnie zajęcia odbyły się 20 grudnia, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali od trenera Pana Krzysztofa Muzioła pamiątkowe podziękowania,  za udział i bardzo dobrą frekwencję. Wcześniej, bo 18 grudnia na zakończenie programu, odbyły się testy oceniające sprawność fizyczną uczestników i testy psychologiczne oraz ocena ich satysfakcji z uczestnictwa w programie. Wypadły bardzo pomyślnie. Wyniki okazały się dużo lepsze od początkowych. Podczas badań uczestnicy wysłuchali również wykładu wykwalifikowanego fizjoterapeuty nt. „Fizjologii wysiłku fizycznego” oraz wspólnie analizowali swoje wyniki.  19 grudnia seniorzy udali się na integracyjny wyjazd do Torunia.

Program treningowy ukierunkowany był głównie na poprawę:

  • • sprawności krążeniowo-oddechowej
  • • siły i wytrzymałości mięśniowej
  • • gibkości
  • • równowagi

Seniorzy mieli okazję się lepiej poznać, wszyscy jednoznacznie opowiedzieli się za kontynuowaniem ćwiczeń, we własnym zakresie. Uczestnicy wyrazili swoje podziękowanie oraz zapewnili chęć udziału w kolejnej edycji programu.

Program dofinansowany został ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków gminy Gostycyn, udział w projekcie był bezpłatny.


(red.)

Na pdst. gostycyn.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook