Dobre wiadomości w sprawie tucholskiego muzeum! Będzie przebudowa, ale pod pewnym warunkiem!

31 stycznia Starosta Tucholski Michał Mróz podpisał z Marszałkiem Piotrem Całbeckim umowę, dzięki której zapewniona jest część finansowania przebudowy tucholskiego Muzeum.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego udało się pozyskać kwotę 340 tysięcy złotych, co stanowi dobrą podstawę do podejmowania dalszych starań o niezbędne środki. Muzeum Borów Tucholskich wymaga kompleksowych prac, nakłady na przebudowę wnętrza oceniono na ponad 1,2 miliona złotych. Do tego dochodzą prace konserwatorskie przy zabytkowej fasadzie budynku (ponad 100 tys. zł), na które powiat także ubiega się o dofinansowanie.

Montaż finansowy całego przedsięwzięcia nie został jeszcze zakończony, w związku z czym podpisana umowa ma charakter warunkowy – jej realizacja uzależniona jest od zabezpieczenia całej niezbędnej kwoty.


(red.)

tucholski.pl

admin

Next Post

Umowy RPO i PROW: infrastruktura, nowoczesny sprzęt i wsparcie dla biznesu.

pt Lut 1 , 2019
Budowa dróg, rozbudowa gminnych sieci wodno-kanalizacyjnych, rewitalizacja i termomodernizacja budynków, ochrona zabytków, zakupy nowoczesnego wyposażenia dla medycyny i szkół oraz wsparcie na rozwój działalności gospodarczej. W czwartek (31 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 24 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 12 […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook