27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dokonano wyboru dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, jednak procedowanie kandydatury jeszcze potrwa…

1 min read

Burmistrz Tucholi, pan Tadeusz Kowalski zdecydował, komu powierzyć kierownictwo nową placówką oświatową. Wybór padł na obecną dyrektor szkoły w Kiełpinie, panią Ewę Szczukowską.

Zanim jednak nowa pani dyrektor obejmie stanowisko, trzeba będzie jeszcze poczekać. W tej chwili pan burmistrz przedstawi kandydatkę Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej następnie nad kandydaturą pochyli się Kuratorium Oświaty, ono zdecyduje.

Przewidziane prawem procedury, które zastosowano przy wyborze nowego dyrektora szkoły, nie przyniosły rezultatu, o powodach już informowaliśmy. Wobec takiej sytuacji zgodnie z prawem, wyboru dokonał tucholski burmistrz. Procedowanie kandydatury,  nie jest jednak takie proste.

Kandydatka do tej chwili jest od 1 czerwca 2010 dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie.

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Tucholi, Kolegium Nauczycielskie w Wałczu oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy. Jest doświadczonym, znakomitym pedagogiem z długim stażem.

Jeżeli kandydatura nowej pani dyrektor zostanie w pełni zaakceptowana ( w co nie wątpimy), mały problem będzie miała szkoła w Kiełpinie. Rozwiąże go Burmistrz Tucholi, powierzając obowiązki dyrektora komuś z grona nauczycielskiego tej szkoły, na najbliższe 10 miesięcy. Po upływie tego czasu rozpisany będzie konkurs w wyniku, którego również szkoła w Kiełpinie zyska nowego dyrektora.

 


(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook