23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dom Dziennego Pobytu – nowa inwestycja, nowe miejsca pracy!

2 min read

Ta informacja może tylko ucieszyć tych wszystkich, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nieuchronne zawitało również do nas.

Złośliwi twierdzą, że Tuchola to miasto emerytów i rencistów, optymiści dokładają, że jedną z dróg rozwoju miasta jest turystyka. My już dawno dostrzegliśmy pewną oczywistość, a nawet zależność w odniesieniu do wyjątkowych walorów Tucholi i najbliższych jej okolic. Nasze społeczeństwo się starzeje, niestety, ci najsłabsi potrzebują opieki w sytuacji, gdzie ich potencjalni opiekunowie opuścili miasto w poszukiwaniu chleba na obczyźnie. Bardzo sugestywnie o tym zjawisku opowiadał przed naszą kamerą nieodżałowany Włodek Dębicki – animator kultury z Bysławia.

Polski rynek potrzebuje fachowców – opiekunów ludzi starszych, niestety, ci najlepsi pracują już w Niemczech ale… jest nowa nadzieja!

ADHD inwestycyjne Burmistrza Tucholi ponownie daje o sobie znać i… świetnie, ponieważ po ukończeniu nowego budynku OPS-u rozpocznie się nowa inwestycja – Dom Dziennego Pobytu (DDP) – szansa dla wielu.

Poczyniono już pierwsze przygotowania. Już wkrótce podjęta zostanie uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego działkę nr 1737/12 w obrębie ewidencyjnym Tuchola, ścisłej w obrębie Osiedla Mickiewicza, bo właśnie tam powstanie nowy budynek o wielkim znaczeniu dla wyjątkowych ludzi. Świetny pomysł i akceptacja sytuacji, gdzie nieuniknionemu można zaradzić, a  inwestycja przyniesie wymierne korzyści.

Jak będzie wyglądał ten nowy dom? Czy będzie przypominał ten z Mielca?

A może wyglądać będzie jak ten z Nysy?

Zapewne jest zbyt wcześnie, aby aż tak dalece spekulować, ale jedno jest pewne, musi być to budynek specyficzny, przystosowany do przyjęcia różnych gości. Inwestycja „szalona”, ale tylko pozornie, kto wie, może takich budynków pojawi się w przyszłości więcej? A może warto pokusić się o to, aby powstał dom spokojnej starości właśnie w Tucholi? Jak donoszą nasi informatorzy istnieje taka koncepcja, ale to przedsięwzięcie dotyczy prywatnego inwestora. czyli…? Stawiamy na ludzi w podeszłym wieku!

I to jest bardzo rozsądne posunięcie!

________________________

(red.)

Fot. Internet

Fot. wrota.warmia.mazury.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook