27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dom seniora jest okazały, czyli…, niech się mury pną do góry

1 min read

Sporo dobrego dzieje się przy Karasiewicza w Tucholi. Na zgliszczach starego budynku dawnej Kolumny Sanitarnej powstaje okazały gmach specjalnej użyteczności.

Oficjalnie Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych w Tucholi będzie zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Świeckiej 45, w obrębie Ośrodka Pomocy Społecznej. Obiekt będzie budynkiem w pełni przyjaznym seniorom, pozbawionym barier architektonicznych, zawierającym przestronne, jasne pomieszczenia.

W tej chwili znajduje się w stanie surowym zamkniętym, choć nie do końca. Cóż, pogoda psuje wszystko, ale nie narzekajmy bo po pierwsze mamy zimę, a po drugie inwestycja jest zupełnie spora.

Realizacja inwestycji odpowiada na potrzebę utworzenia Domu Dziennego Pobytu, którą seniorzy przekazali władzom miasta w ankiecie wypełnionej w ramach zleconej przez Burmistrza Tucholi „Diagnozy potrzeb i oczekiwań mieszkańców Gminy Tuchola powyżej 60. roku życia”.

Docelowo, gotowa placówka będzie czynna przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku i seniorzy skorzystają na miejscu z usług opiekuńczych, wyżywienia, rehabilitacji oraz zajęć z zakresu terapii zajęciowej.

Koniec prac zaplanowano na 31 dzień lipca br.. Koszt inwestycji to ledwie 928 650,00 zł.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook