26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Donice kwiatowe ozdobią tucholski rynek? Jeżeli nie, zawsze można się o nie potknąć

1 min read

„Wpierw skręciłam sobie nogę na tym cholernym bruku, a teraz dostanę jeszcze doniczką w łepetynę, kiedy wiatr mocniej zawieje” […] To jeden z komentarzy, który pojawił się w redakcyjnej skrzynce, po przeczytaniu przez naszą  czytelniczkę  informacji w portalu miejskim. Nie, nie będzie aż tak źle, choć pomysł jest kwestią gustu, a o tym raczej się nie dyskutuje.

 Do rzeczy…

Gmina Tuchola podpisała umowę z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację operacji pod tytułem „Zakup donic kwiatowych do miejsc atrakcyjnych turystycznie w Tucholi, gmina Tuchola”.

Zadanie ma wartość całkowitą 38 745 zł. Zgodnie z umową, część tej kwoty sfinansowana zostanie ze środków Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Maksymalna kwota dofinansowania, w zależności od wyniku prowadzonego postępowania w zakresie zamówienia publicznego, wyniesie prawie 24 tys. zł.

Rozpoczęto realizację projektu. W jego ramach planuje się zakup 24 szt. wiszących kompletów donic kwiatowych przystosowanych do wieszania na lampach oświetlenia miejskiego. Dodatkowo planuje się zakupić 4 wieże kwiatowe, składające się z 6 donic, umieszczonych jedna nad drugą. Większość zakupionych donic kwiatowych zdobić będzie od wiosny przyszłego roku tucholski rynek. Część umieszczona zostanie na kąpielisku nad j. Głęboczek.

Za http://www.tuchola.pl/

_____________________

(red.)

Fot. www.gazetawroclawska.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook