25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Doradztwo zawodowe w powiecie tucholskim – relacja starostwa

2 min read

3 marca br. w Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyło się spotkanie, którego tematyką było doradztwo zawodowe, niestety, nie wzięliśmy w nim udziału z powodów wiadomych tylko organizatorom, a szkoda, bo to być może jedna z najważniejszych spraw w tym roku, którą zainteresowaliby się również mieszkańcy powiatu.

Witryna internetowa starostwa informuje…

Na zaproszenie Zarządu Powiatu Tucholskiego w spotkaniu wzięli udział doradcy zawodowi z gimnazjów z terenu powiatu tucholskiego, p. Henryka Dziurzyńska Dyrektor PUP oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych – Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Śliwicach.

Na spotkaniu zostały poruszone następujące tematy:

  1. Strategia Rozwoju Edukacji Powiatu Tucholskiego na lata 2014-2020
  2. Informacja o sytuacji na rynku pracy w powiecie tucholskim.
  3. Podmioty gospodarki narodowej w powiecie tucholskim.
  4. Kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tucholskiego

Uczestnicy spotkania w toku dyskusji wymienili uwagi odnośnie przedstawionych tematów, a także problemów doradztwa zawodowego w gminach.

Ustalono jednocześnie, że podobne spotkanie powinno odbyć się w przyszłości także z udziałem osób odpowiedzialnych za kształcenie dorosłych i przedstawicieli sektora gospodarczego.

Jak łatwo zauważyć pominięto szczegóły, a te zwykle są najistotniejsze. I tak oto kolejna sprawa została „zamieciona pod dywan”, jak przystało władzy, która zna inne, obowiązujące ponad 25 lat temu standardy.

____________________

(mrf.)

Fot. http://www.xdpedia.com/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook